Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Zrak si můžete nechat vyšetřit již zítra. V nemocnici
31.03.2019 07:55

Začátek března již tradičně patří oslavám Světového týdne glaukomu neboli zeleného zákalu, který je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě. Při této příležitosti pořádá Nemocnice Prostějov 1. dubna osvětovou akci Den prevence zeleného zákalu a Den otevřených dveří očního oddělení.

31.03.2019 07:53

Ocenění náročné a záslužné práce i připomenutí významné úlohy učitelů ve společnosti – to jsou hlavní cíle slavnostní akce, jejímž prostřednictvím hejtmanství pravidelně vyjadřuje uznání vybraným pedagogickým pracovníkům z regionu. Letos je Olomoucký kraj vyznamenal už podeváté.Byli mezi nimi i kantoři z Prostějova. Gratulujeme!

30.03.2019 07:47

Sněm Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska proběhl v Třeboni ve dnech 28. - 29. 3. 2019, kde byl Prostějov společně s Olomoucí a Přerovem zvolen do dvaačtyřicetihlavého výboru sdružení, do předsednictva za Olomoucký kraj sněm vynesl Markétu Záleskou, náměstkyni primátora statutárního města Olomouce. Po čtyři roky máme možnost ovlivňovat budoucí kroky sdružení.

30.03.2019 07:45

K 1. dubnu 2019 dochází k personální změně ve vedení ÚO Prostějov. Dosavadní vedoucí plk. Mgr. Miroslav Spurný odchází na vlastní žádost po 37 letech služby ze služebního poměru. Na jeho místo je od 1. 4. ustanoven plk. Mgr. Tomáš Adam, dosavadní zástupce vedoucího územního odboru.

29.03.2019 07:45

Netypická vyhlídka Růženka v Českém Švýcarsku získala titul Rozhledna roku 2018. Druhé místo obsadila další stavba v Ústeckém kraji, a to na vrchu Rubín u Podbořan. Třetí se umístila Kopaninka u obce Repechy na Prostějovsku v Olomouckém kraji.

29.03.2019 07:43

Rezidence, sportovní centrum, silnice nebo administrativní budova a měšťanský dům – to jsou objekty, které uspěly v soutěži Stavba roku 2018 Olomouckého kraje. Vyhlášení výsledků proběhlo v pondělí 25. března ve Vlastivědném muzeu Olomouc. Uspěla i stavba v Prostějově.

28.03.2019 07:11

Na přelomu března a dubna čekají návštěvníky prostějovského kina Metro70 dvě besedy s velmi zajímavými osobnostmi. Už tuto sobotu 30. března přijede do kina dcera legendy českého dokumentu Heleny Třeštíkové Hana se svým novým filmem Manželské etudy: Nová generace.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce