Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Prostějovská porodnice se otevře nastávajícím rodičům
31.03.2018 07:32

Nastávající maminky a tatínkové z Prostějovska si budou moci už příští čtvrtek 5. dubna prohlédnout prostory porodního sálu i novorozeneckého oddělení, seznámit se osobně s porodními asistentkami a navíc si i zdarma vyslechnout přednášku týkající se přípravy k porodu. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, zve všechny zájemce z řad nastávajících rodičů na Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, který zdarma nabídne seznámení s prostory i personálem, přednášku i prezentaci produktů pro maminky a děti.

31.03.2018 07:30

Sbírka vršků od PET lahví stále pokračuje. Od září 2013 dali sběrači do kontejnerů umístěných v pěti prostějovských provozovnách tisíce víček. Sbírají se i v mateřské škole v ulici A. Krále.

30.03.2018 07:28

V návaznosti na blížící se velikonoční svátky a na aktuální situaci v Evropě přijali policisté preventivní bezpečnostní opatření. Zvýšený počet policistů dohlédne na veřejný pořádek a bezpečnost i v Olomouckém kraji nejen v ulicích, ale i na silnicích. Svoji pozornost zaměří do míst se zvýšenou koncentrací osob, jako jsou nádraží, obchodní centra, ale i do dalších míst, kde se budou konat různé společenské a kulturní akce.

30.03.2018 07:26

I když první akci letošního roku má již muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem za sebou, slavnostní otevření sezony ho teprve čeká. Uskuteční se 31. března v podobě výstavy parkových kočárů a tradiční spanilé jízdy cestovním kočárem po Olomouckém kraji.

29.03.2018 06:32

V centru města si od včerejšího odpoledne můžete přisednout na lavičku, na níž zasněně spočívá jeden z významných prostějovských rodáků – básník Jiří Wolker. Dlouho avizovaný projekt se proměnil v realitu.

29.03.2018 06:31

Dvě stovky polystyrenových vajíček různých velkostí a také dvě stovky čokoládových zajíčků, vajíček či slepiček, dnes hledaly děti z mateřských školek ve Smetanových sadech. Akci pro ně připravil Okrašlovací spolek města Prostějova, Rodinné centrum Lodička a studentka Moravské vysoké školy Olomouc Nikol Srostlíková.

28.03.2018 08:00

V polovině října loňského roku zahájil Olomoucký kraj příjem žádostí o dotaci na nový kotel. Do minuty po spuštění elektronické evidence přijal systém na šest set unikátních PID kódů, kterými se zájemci o dotaci registrovali. Ke konci února 2018 bylo evidováno 1 855 žádostí.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce