Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Bezpečnostní akce odhalila opilce za volantem
31.03.2017 07:51

V pondělí 27. března v době od 5 do 9 hodin proběhla na silnicích Prostějovska dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu dodržování zákazu požíváni alkoholických nápojů před jízdou. Akce se zúčastnily dvě desítky policistů z dopravního inspektorátu i všech obvodních oddělení v rámci okresu Prostějov.

reklama
banner

31.03.2017 07:49

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podezírají plumlovští policisté třiadvacetiletého muže z Prostějovska. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že v nejméně sedmi případech v době od 13. do 20. března tohoto roku na silničních komunikacích v rámci okresu Prostějov řídil osobní automobil značky BMW.

30.03.2017 07:51

Cenu Pedagog Olomouckého kraje a ocenění pro nejlepší učitele si kantoři převzali v Šumperku a Prostějově. Cílem slavnostní události nebylo jen ohodnocení náročné a záslužné práce učitelů. Měla také upozornit širokou veřejnost na významnou úlohu pedagogů v naší společnosti.

30.03.2017 07:48

Je tu jaro a opět se během pěkných dnů můžeme na silnicích častěji setkat se zvýšeným pohybem chodců, cyklistů a řidičů motocyklů různých kubatur. Je tedy vhodné si opět připomenout několik zásad, a to jak pro chodce, cyklisty či řidiče aut, tak i pro motorkáře.

29.03.2017 07:31

Vyšetření nitroočního tlaku, odborné konzultace očních obtíží i prohlídku očního oddělení budou moci v pátek 31. března zdarma absolvovat zájemci z Prostějova a okolí. Nemocnice Prostějov se totiž připojuje k Světovému týdnu glaukomu (zeleného zákalu) a pořádá v tento den osvětovou akci Den prevence zeleného zákalu. Akce proběhne na očním oddělení Nemocnice Prostějov od 10 do 14 hodin.

29.03.2017 07:28

Výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci (RZP) stanoviště v Konici společně s posádkou vrtulníku letecké záchranné služby zasahovala u vážné dopravní nehody. U Horního Štěpánova se převrátilo nákladní vozidlo a vysypalo náklad dřeva. Při nehodě se vážně zranil řidič.

28.03.2017 07:18

V pátek 24. března 2017 kolem šestnácté hodiny byl ve městě Boskovicích odcizen motocykl značky Blata. Ve večerních hodinách téhož dne byli o spolupráci při pátrání po odcizeném motocyklu boskovickými kolegy požádáni policisté z obvodního oddělení v Plumlově, protože tento se měl nacházet v obci v jejich místní působnosti.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce