Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Bezpečnostní akce odhalila opilce za volantem
31.03.2017 07:51

V pondělí 27. března v době od 5 do 9 hodin proběhla na silnicích Prostějovska dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu dodržování zákazu požíváni alkoholických nápojů před jízdou. Akce se zúčastnily dvě desítky policistů z dopravního inspektorátu i všech obvodních oddělení v rámci okresu Prostějov.

31.03.2017 07:49

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podezírají plumlovští policisté třiadvacetiletého muže z Prostějovska. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že v nejméně sedmi případech v době od 13. do 20. března tohoto roku na silničních komunikacích v rámci okresu Prostějov řídil osobní automobil značky BMW.

30.03.2017 07:51

Cenu Pedagog Olomouckého kraje a ocenění pro nejlepší učitele si kantoři převzali v Šumperku a Prostějově. Cílem slavnostní události nebylo jen ohodnocení náročné a záslužné práce učitelů. Měla také upozornit širokou veřejnost na významnou úlohu pedagogů v naší společnosti.

30.03.2017 07:48

Je tu jaro a opět se během pěkných dnů můžeme na silnicích častěji setkat se zvýšeným pohybem chodců, cyklistů a řidičů motocyklů různých kubatur. Je tedy vhodné si opět připomenout několik zásad, a to jak pro chodce, cyklisty či řidiče aut, tak i pro motorkáře.

29.03.2017 07:31

Vyšetření nitroočního tlaku, odborné konzultace očních obtíží i prohlídku očního oddělení budou moci v pátek 31. března zdarma absolvovat zájemci z Prostějova a okolí. Nemocnice Prostějov se totiž připojuje k Světovému týdnu glaukomu (zeleného zákalu) a pořádá v tento den osvětovou akci Den prevence zeleného zákalu. Akce proběhne na očním oddělení Nemocnice Prostějov od 10 do 14 hodin.

29.03.2017 07:28

Výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci (RZP) stanoviště v Konici společně s posádkou vrtulníku letecké záchranné služby zasahovala u vážné dopravní nehody. U Horního Štěpánova se převrátilo nákladní vozidlo a vysypalo náklad dřeva. Při nehodě se vážně zranil řidič.

28.03.2017 07:18

V pátek 24. března 2017 kolem šestnácté hodiny byl ve městě Boskovicích odcizen motocykl značky Blata. Ve večerních hodinách téhož dne byli o spolupráci při pátrání po odcizeném motocyklu boskovickými kolegy požádáni policisté z obvodního oddělení v Plumlově, protože tento se měl nacházet v obci v jejich místní působnosti.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce