Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Revitalizace náměstí přijde na 25 milionů
24.03.2017 06:34

V letošním roce bude zahájena investiční akce s názvem „Náměstí Spojenců, Prostějov – úprava komunikací, chodníků, hracích ploch, veřejného osvětlení a zeleně“. Nejvýhodnější nabídku předložila ve výběrovém řízení společnost STRABAG a. s., a to částku 25 385 340,79 Kč včetně DPH.

reklama
banner

24.03.2017 06:32

V lednu tohoto roku přijal třiadvacetiletý muž z Prostějova od neznámého pachatele platební kartu devětačtyřicetileté ženy. Karta i s PIN kódem byla ženě krátce předtím odcizena, čehož si muž byl vědom. Bezprostředně po převzetí karty z bankomatu provedl výběr částky 15 tisíc korun.

23.03.2017 07:08

Třetí den svého pobytu v Olomouckém kraji zahájila hlava státu návštěvou 601. skupiny speciálních sil generála Moravce v Prostějově.

23.03.2017 07:01

Dříve narození pamatují na nedělní taneční čaje, u nichž se bavili nejen zcela mladí. Tradice tanečních odpolední se možná do Prostějova vrací...

22.03.2017 07:34

Z přečinu neoprávněné užívání cizí věci podezírají plumlovští policisté dvaatřicetiletého muže z obce na Prostějovsku. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že v období od 2. do 13. února 2017 se ve společné domácnosti v nejméně čtyřech případech neoprávněně zmocnil klíče od osobního automobilu svého otce. Následně byl ve vozidle značky Ford čtyřikrát policisty kontrolován.

22.03.2017 07:31

Se zeleným zákalem se v Česku léčí víc než 350 tisíc lidí. Podobný počet lidí jím pravděpodobně trpí a neví o tom. Rizikovými faktory je obezita, cukrovka, vysoký cholesterol a nízký krevní tlak. Onemocnění nejčastěji propuká u lidí po čtyřicítce.

21.03.2017 08:20

Od 20. března je na návštěvě Olomouckého kraje prezident Miloš Zeman. V programu má setkání s obyvateli Hněvotína, Šternberka a Uničova na Olomoucku. Na závěr své třídenní návštěvy bude ve středu hostem prostějovského regionu.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce