Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

HZS OLK získá ocenění za činnost operátorů tísňové linky 112
29.03.2016 13:44

Každým rokem vyhlašuje Asociace evropského čísla tísňového volání (European Emergency Number Association – EENA) na slavnostním ceremoniálu nejvýraznější počiny a skutky, které se v souvislosti s evropským číslem tísňového volání 112 udály v rámci celé Evropy. Slavnostního ceremoniálu se účastní přibližně 500 evropských odborníků, kteří přišli ocenit vynikající spolupráci v oblasti záchranářské práce.  

29.03.2016 13:38

Kromě podnapilých cyklistů policisté na Prostějovsku během prodlouženého velikonočního víkendu zjistili ještě čtyři další podnapilé řidiče. 

17.03.2016 14:58

Stejně jako v předchozích letech se i tentokrát připojí město Prostějov k Hodině Země 2016. V sobotu 19. března 2016 v čase od 20:30 do 21:30 hodin zhasne osvětlení Národního domu.

17.03.2016 14:40

1200 metrů záhonů by za několik týdnů mělo vykvést po celém Prostějově. Lidé ale chtějí další. 

17.03.2016 14:35

Magistrát města Prostějova, Městský úřad Konice a Okresní myslivecký spolek ČMMJ v Prostějově zvou na "Chovatelskou přehlídku trofejí zvěře" ulovené v mysliveckém hospodářském roce 2015 v honitbách okresu Prostějov. Akce se uskuteční v kulturním domě v Žárovicích 19. a 20. března 2016.

03.03.2016 14:19

Magistrát města Prostějova zve širokou veřejnost na připomínkový akt k 166. výročí narození prvního prezidenta Československé republiky Tomáše Garrigue Masaryka.

03.03.2016 14:14

Včera, v době od 15:50 do 16:25 hodin, došlo v Lomené ulici v Prostějově ke vloupání do osobního automobilu značky Škoda Felicia.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce