Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Klidně řídil, i přes vyslovený zákaz
31.03.2015 11:53

Z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý pětadvacetiletý muž z Prostějova, který byl dne 29. března před patnáctou hodinou kontrolován v ulici J. V. Myslbeka v Prostějově jako řidič vozidla Peugeot 406. 

31.03.2015 07:54

Rada města Prostějova schválila poskytnutí dotace z rozpočtu města Prostějova na rok 2015 z prostředků komise životního prostředí.

31.03.2015 07:50

Na svém pravidelném jednání se minulý týden v Olomouci sešla Bezpečnostní rada Olomouckého kraje. Projednala aktualizaci Krizového plánu Olomouckého kraje. Naplánovala cvičení orgánů krizového řízení a složek integrovaného záchranného systému v kraji v roce 2015 a v neposlední řadě jednala o žádostech financování složek integrovaného záchranného systému.

30.03.2015 08:45

Usilujete o podporu podnikatelského prostředí ve svém kraji, městě či obci? Máte zájem soutěžit se svým projektem v celoevropské soutěži a stát se inspirací pro ostatní? Evropská komise vyhlásila již devátý ročník soutěže Evropské ceny za podporu podnikání, ve které oceňuje a odměňuje nejúspěšnější projekty veřejné správy zaměřené na podporu podnikání a podnikavosti v celé Evropě.

30.03.2015 08:42

Populární internetová sociální síť Facebook by v budoucnu mohla zveřejňovat obsah zpravodajských portálů a ne jen uvádět odkazy na cizí servery, jako je tomu nyní. Informoval o tom portál listu The New York Times s tím, že Facebook v uplynulých měsících v tichosti vedl příslušná jednání s několika mediálními společnostmi.


30.03.2015 08:35

V sobotu 4. dubna pořádá ZO ČSOP Bělozářka zájezd do Cakova. Chcete-li se pobavit a poučit, nenechte si ho ujít.

29.03.2015 11:40

I přes špatné předpovědi počasí, ráno svítilo slunce, což dávalo naději, že návštěva rezervace bude v pohodě. Jelikož je víkend, počítalo se s větším počtem návštěvníků, proto jsem v osm ráno odchytla první autobus mířící do Medellinu a nechala se odvézt do 24 km vzdálené rezervace. Cenu jsem odhadla na 3 tisíce pesos, které výběrčímu stačily (na zpáteční cestě po mě řidič chtěl 5 tisíc).

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce