Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Nový sníh: cesta z Drahan do Nivy je zavřená (aktualizováno)
31.03.2013 15:13

Prostějov – Na Boží hod velikonoční zasypal Prostějovsko těžký, mokrý sníh. Cestáři už museli zavřít silnici z Drahan do Nivy. 

31.03.2013 13:50

David Sekanina

Místo pro proutí na kocar, abych zašel pro vánoční stromeček. 

31.03.2013 10:50

Plumlov – Sérii podniků na úvod sezony na zámku v Plumlově dnes přerušil sněhový příval. První den víkendu měli organizátoři štěstí, počasí jim poměrně přálo a dorazilo asi čtyři sta lidí.

31.03.2013 09:54

Prostějov - Historický kočár Landauer na jeho cestě krajem okukovali i lidé v Prostějově. V sobotu kolem druhé odpoledne se na něj před radnici přišla podívat stovka lidí.

31.03.2013 09:26

Prostějov  - Je rozhodnuto. Stavba slibované cyklostezky z Prostějova do Žešova začne ještě letos. Zastaví se ale v polovině žešovského kopce, dál trasa nemůže kvůli komplikacím s výkupy pozemků.

31.03.2013 09:07

Prostějov – Modely letadel, lodí, tanků, raket či motorek byly v sobotu k vidění v Národním domě.

31.03.2013 08:23

Prostějov – Na Boží hod velikonoční zasypal Prostějovsko mokrý sníh. Dopravní situaci zejména na Drahanské vrchovině komplikuje vítr.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce