Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

„Kuře“ znovu v Prostějově
31.03.2012

Prostějov - Každoroční velikonoční sbírka „kuřete" dorazila do Prostějova. V průběhu dnešního dopoledne mohli lidé na náměstí T. G. Masaryka potkat skauty, kteří vybírali peníze na sbírku „Pomozte dětem".

31.03.2012

Prostějov - Ministerské rozhodnutí o správnosti využívání městských stacionárních radarů stojí za tím, že magistrát vypověděl smlouvu se společností Czech Radar. To pravděpodobně majitele měřicího zařízení donutilo jednat . Přestože, jak jsme již informovali, Czech Radar nad postojem státních úředníků jásal, teď chce celou věc projednat.  Rada města se schůzkou souhlasí.

31.03.2012

Prostějov -  Patrně předběžné aprílové oslavy stály za velkým počtem těch, co museli putovat do protialkoholního zařízení. V průběhu tohoto týdne je tam strážníci vezli celkem pětkrát. Mezi takzvaně „ovíněnými" byly i ženy.

31.03.2012

Prostějov - Špatné parkování se může motoristům od neděle prodražit. Od 1. dubna totiž, podle nařízení obce číslo 3/2007 článku 2 odstavec 2, budou strážníci při demontáži technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla, takzvané botičky, vybírat manipulační poplatek ve výši 300 korun

30.03.2012

Ptení - Ředitel základní školy Pavel Kovář, který před časem čelil nařčení z morálního pochybení, si může částečně oddechnout. Policie totiž ukončila jeho prošetřování a neshledala žádné další důvody k jednání a celou věc ukončila. Věc prošetřovala také Česká školní inspekce.

30.03.2012

Prostějov - Velikonočně laděnou tvořivou dílnu pro maminky s dětmi uspořádalo včera prostějovské muzeum. Děti vytvořily výrobky z těsta nebo upletly košíček z pedigu.

30.03.2012

Prostějov - Prostějovské mateřské školy dnes otvírají své brány budoucím svěřencům. Od osmé hodiny ranní probíhají zápisy do školek. Rodiče s dětmi mohou přicházet až do páté hodiny odpolední. Počet přijatých dětí podléhá stanovené kapacitě školy.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce