Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

„Nafouknutá“ šatna je jen trapné hledání argumentů, říká Pavlína Křupková
31.03.2011

Prostějov - Bylo odvolání jednatele Společenského domu Jana Coufala stranickým tahem ODS a zpochybněný pronájem šatny jen zástupným důvodem, který média patřičně nafoukla? O vyjádření k pronájmu šaten v KaS Centru jsme požádali Pavlínu Křupkovou, která je v poslední době provozovala.

31.03.2011

Olomouc - Nově narozené mládě mravenečníka bylo před pár dny pro chovatele v ZOO na Svatém Kopečku velkým překvapením. Matkou se stala teprve šestnáctiměsíční samička Tara. Otcem je Dart. Rodinka je ale zatím chráněna před zraky veřejnosti.

31.03.2011

Prostějov - Jednání o sporný pozemek pod jižní spojkou probíhají. Radnice usiluje o odkoupení jen té části parcely, která leží pod vozovkou. K požadavkům vlastníka se nechce vyjadřovat.

30.03.2011

Prostějov - V otázce informačních technologií městského úřadu zaznívá dlouhodobě spousta obvinění. Přestože žádná ze tří kontrol, včetně policie, pochybení nenašla, radnice přistoupila na razantní řešení. Post šéfa odboru informačních technologií opustil z organizačních důvodů Leo Schlattauer, komise IT pod vedením Tomáše Blumensteina zablokovala výběrová řízení a usiluje o vypovězení smlouvy s firmou Computer System CZ.

30.03.2011

Čechy pod Kosířem / Prostějov - Vítězem výběrového řízení, vypsaného městem Prostějov, je sdružení, které zřejmě už řadu let neoprávněně podniká bez živnostenského listu. Tato situace nechává úředníky na radnici chladnými, bouří se ale druhý účastník řízení, který neuspěl - Útulek pro psy Voříšek v Čechách pod Kosířem. Lhůta na podání odvolání ještě ani nevypršela, a městská policie už odvezla psy do Olomouce.

30.03.2011

Prostějov - Prostějovská radnice připravila pro návštěvníky svého webu zajímavou novinku. Právě na něm naleznete novou virtuální prohlídku, prostřednictvím které můžete procházet městem v pohodlí domova.

30.03.2011

Prostějov - Dvě zaparkované Škody Fabia zmizely z ulic Prostějova v noci z pondělka na úterý. Jednu zloděj ukradl v ulici B. Šmerala, druhou na Hlaváčkově náměstí.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce