Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Vodárna pořádá Den otevřených dveří
18.02.2020 07:37

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., zve u příležitosti oslav Světového dne vody na Den otevřených dveří. Ten se uskuteční  23. března v odpoledních hodinách.

18.02.2020 07:34

Jarní úklid skříní může začít ! Spolek Zdraví od malička zve na první letošní SWAP. Konat se bude 27. 2. 2020 v Klubu Oáza na CMG Prostějov v době od 16 do 19 hodin.

13.02.2020 08:28

Canisterapeutické fenky Arnika a Bella, obě plemene hovawarta, ze Spolku Arnicanis nově dochází k dlouhodobě nemocným pacientům LDN Nemocnice Prostějov. Pacientům mají pomoci překonat fyzické a duševní problémy. Štěňátko Hovawarta jménem Bella, se díky příspěvku od Nadace Agel ve výši 49 tisíc korun pilně učí řemeslu canisterapie a získává potřebné zkušenosti.

13.02.2020 08:25

Nejen pro zamilované se na svatého Valentýna otevřena rozhledna na Velkém Kosíři. V sobotu 15. února bude otevřena od 10 hodin.

10.02.2020 06:53

Finanční odbor Magistrátu města Prostějova sděluje všem poplatníkům, že na rok 2020 je sazba místního poplatku za komunální odpad ve výši 600 Kč a splatnost poplatku je 30. 6. 2020. Výše poplatku v roce 2020 již osmým rokem zůstává na stejné výši. V rámci okresních měst v Olomouckém kraji je v Prostějově poplatek za komunální odpad na nejnižší úrovni.

10.02.2020 06:48

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví i dárci krve z Prostějovska, a to již ve čtvrtek 13. února Valentýnským odběrem na hematologicko - transfuzním oddělení Nemocnice Prostějov. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat.

07.02.2020 07:44

Střední škola automobilní Prostějov s hrdostí oznamuje další úspěch svých žákyň, tentokrát na mezinárodním poli!

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce