Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Osmnáct psů umíralo hladem. Skončili v útulku
28.02.2019 06:31

Polomrtví a na kost vyhublí. Tak se do útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem dostalo osmnáct kříženců plemene husky. Na základě upozornění jednoho příbuzného je majiteli z Prostějovska sebrala Krajská veterinární správa. Některá zvířata jsou v kritickém stavu.

28.02.2019 06:30

Mnozí návštěvníci prostějovského Mateřského centra Cipísek už dovršili plnoletosti, studují, pracují a pravděpodobně i uvažují o založení svých rodin. MC Cipísek, kterým prošly za dvacet let činnosti tisíce dětí, tak může očekávat další generace „Cipísčat". Prostějovský Cipísek se totiž narodil už v minulém století a letos slaví dvacetiny.

27.02.2019 08:09

V letech 1936-1937 byl podle návrhu městského stavitele arch. Miroslava Putny postaven v ulici Šárka v Prostějově rozměrný pavlačový dům s malometrážními sociálními byty. Dnes domu nikdo neřekne jinak, než Parlament. Na devět desítek bytů obývají dvě skupiny lidí. Ti jedni vítají laciné bydlení, byť s minimem komfortu, druzí investovali do oprav a v klidné lokalitě jsou spokojeni.

27.02.2019 08:07

Blešárna, Vodárna, Spolák, Malá scéna alias bývalé sídlo závodního klubu OP ve Vápenici dlouhou dobu hledalo nového majitele. Bývalí majitelé, kteří objekt získali v restituci, jej nabízeli v roce 2012 městu, to ale kup za 14,4 milionu odmítlo jako příliš nákladný. Od té doby prodejní cena klesala. Současný majitel, investor z Brna, budovu zakoupil za necelých šest milionů. Podle stavebního úřadu zde buduje byty.

26.02.2019 06:32

Sčítací komisaři inventury počítali, až se dopočítali. Zahrada chová 409 druhů zvířat v počtu 1898 kusů. Uživit takto početnou domácnost, jejíž členové jsou v některých případech v dobrém slova smyslu „pěkně“ vybíraví, ale není nikterak snadné. V roce 2018 se za krmivo utratilo 5 833 096 Kč. Z tohoto plynou náklady na jeden krmný den 15 981 Kč.

26.02.2019 06:31

Společnost FCC Prostějov, s.r.o. ve spolupráci se Statutárním městem Prostějov opět připravila pro školní rok 2018 – 2019 soutěž škol ve sběru separovaného papíru.

25.02.2019 07:49

Přednáška bylinkáře Vládi Vytáska o využití léčivých rostlin pro léčbu různých nemocí a potlačení bolesti se koná ve středu 27. února v Ekocentru Iris v Prostějově.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce