Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Před čtyřiceti lety byl zastřešen zimní stadion
28.02.2018 07:49

Zimní stadion patří k Prostějovu nerozlučně již šedesát let. Otevřená ledová plocha však neplnila svůj účel. Po roce 1970 se začalo uvažovat o zastřešení. Zpočátku se jednalo o tzv. opakovaném projektu. Mělo být použito zastřešení zimního stadionu z Liberce. Nakonec byla zakázka zadána profesoru Fakulty stavební VUT v Brně Ferdinandu Ledererovi, přednímu odborníkovi na ocelové konstrukce a mosty. F. Lederer byl hlavním autorem projektu zastřešení z let 1972–1973. Investorem bylo město Prostějov s tím, že část prací měla být provedena brigádnicky (v rámci tzv. akce Z).

28.02.2018 07:47

Potraviny Bala, které v Ohrozimi provozuje Minh Dong Le, navštívili 23. února inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. A zavřeli sklad.

27.02.2018 06:31

Když se člověk dostane ze dne na den do situace spojené se ztrátou bydlení, může mu pomoci služba noclehárna, velké plus je v tomto ohledu první noc v azylovém centru zdarma.

27.02.2018 06:30

Ve velkoobchodu ADAM VELKOOBCHOD, s.r.o. V Olšanech u Prostějova nalezli v prosinci 2017 inspektoři SZPI nejakostní čočku. Byla plná nečistot.

26.02.2018 07:31

V sobotu, v rámci oslav Mezinárodního dne průvodců, zorganizovala Střední odborná škola podnikání a obchodu komentované prohlídky prostějovského zámku.

26.02.2018 07:29

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v průběhu posledních měsíců již několikátý případ v tuzemsku prodávaných jablek s nadlimitním obsahem pesticidů. Opět v Makru.

25.02.2018 07:57

Prostějovští radní nedávno odsouhlasili zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky na rekonstrukci komunikace v Žešově. Práce musely být odsunuty, zdejší lidé ale o oparvu páteřní komunikace v obci nepřijdou.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce