Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

ČCE zve na přednášku Erika Taberyho
Dnes 06:45

Ve středu 21. března v 17 hodin se uskuteční ve Farním sboru České církve evangelické v Prostějově přednáška Erika Taberyho. Promluví na téma základy české státnosti, první republika a my a cesta české demokracie od Masaryka po současnost. Hudební vstup bude mít Daniel Jun (klavír).

Dnes 06:43

Farní sbor ČCE v Prostějově pořádá cyklus přednášek Demokracie - Kultura - Křesťanství k výročí 100 let vzniku Československa. První z nich se měla konat 25. února, kdy měl vystoupit profesor Jan Sokol na téma Národ a stát Stát a demokracie - smysl národního státu - potřeba nadnárodní integrace.

19.02.2018 06:40

Smlouvu o poskytování služeb v oblasti propagace a marketingu schválili prostějovští radní na svém posledním jednání. Místo čtyř let bude vítěz výběrového řízení službu poskytovat pouze rok. „Rozhodli jsme se vypsat výběrové řízení na rok z toho důvodu, že se budou na podzim konat volby do Zastupitelstva města Prostějova. Svým případným nástupcům jsme nechtěli nechat tak dlouhý závazek," vysvětlil náměstek Jiří Pospíšil.

19.02.2018 06:38

První kurz na zdobení perníčků se uskuteční 24. března. Povede ho Jaroslava Londová. O kvalitách lektorky svědčí fakt, že její perníčky putovaly i do britského království, kde byly součástí tabule při sňatku prince Williama, vévody z Cambridge a Catherine Middleton.

18.02.2018 07:51

Úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy ze Středočeského kraje odhalili na základě spolupráce s Policií ČR na dálnici D8 poblíž Prahy přepravu většího množství surovin živočišného původu. Přepravované maso, vnitřnosti a krev nebyly nikterak označeny.

18.02.2018 07:49

Cílem chystané investiční akce je zlepšení energetické bilance budovy Sportcentra. Před zařazením této investice do návrhu rozpočtu na příští rok je třeba nejdříve ověřit veškerou technickou připravenost objektu Sportcentra a také způsob realizace. Fotovoltaika by měla být umístěna na střeše haly.

17.02.2018 06:31

Neuvěřitelná drzost - přímo pod značkou zákazu skládky byla nedávno zjištěna v místní části Prostějova v Čechovicích černá skládka složená ze stavebního materiálu. Věc šetřila Městská policie, která vše zdokumentovala a předala k řešení Komisi pro projednávání přestupků. Jaké další kroky město podnikne?

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce