Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Před 18 lety zabodovali čeští hokejisté. V Naganu
22.02.2016 16:43

Dvaadvacátého února 1998 vybojovali čeští hokejisté v Naganu zlatou olympijskou medaili díky výhře nad Ruskem v nezapomenutelném finálové utkání.

22.02.2016 16:38

Oční oddělení Nemocnice Prostějov zve všechny zájemce na Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek 11. 3. 2016 od 10 do 14 hodin.

22.02.2016 16:23

Vodní království, Království vody je název zbrusu nového sborníku. Tématem jsou příběhy, pohádky a vzpomínání. Sborník postupně vznikal v prostějovském Centru sociálních služeb v Lidické ulici. Jeho autory jsou jak senioři, tak děti ze Základní školy ve Vrahovicích.

16.02.2016 16:30

V pondělí 22. února 2016 přesně v osm hodin ráno začne Olomoucký kraj poprvé ve své historii přijímat žádosti o finanční podporu na výměnu starých kotlů na pevná paliva za ekologičtější topidla.

Kraj například zřídil hned tři místa pro podání žádosti. Kromě Šumperku a Jeseníku samozřejmě i v Olomouci, kde se předpokládá největší nápor žadatelů.

16.02.2016 16:25

Fanoušci legendární kapely Queen se budou moci vrátit do roku 1975 a znovu prožít průlomový koncert ze stadionu Hammersmith Odeon v Londýně. Tentokrát v Prostějově.

16.02.2016 16:20

Včera v 6:25 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Přemyslovice a Konice ke střetu osobního automobilu s lesní zvěří – daňkem evropským. 

15.02.2016 17:56

601. skupina speciálních sil Prostějov hledá zájemce na pozici operátor bojové jednotky.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce