Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Olomoucká ZOO představila malého Zoba
28.02.2015 12:46

V den, kdy se poslední sourozenci zoborožce kaferského vydávali z olomoucké ZOO na cestu k soukromému chovateli, snesla jejich matka nové vejce, ze kterého se v druhé polovině ledna vyklubal malý Zob. V minulých dnech ho zahrada představila veřejnosti.

28.02.2015 12:44

V podvečerních hodinách nahlásila obsluha vinotéky zdravotní potíže u jednoho z přítomných hostů. Za kolapsem byla cukrovka.

28.02.2015 12:42

V pondělí 23. února 2015 v 9.20 hodin došlo z dosud nezjištěných příčin ke střetu mezi dvěma osobními vozidly v křižovatce ulicí Rolsberská, Hamerská, Přerovská a Přemysla Oráče v Olomouci. 

28.02.2015 12:40

Strážníci městské policie pomáhají i v diskrétních situacích. Minulý týden se na ně telefonicky obrátil s prosbou o pomoc sedmaosmdesátiletý muž. Pomoc potřeboval pro svou manželku. Ta upadla v bytě a kvůli vyšší tělesné hmotnosti se nemohla zvednout. Ani síly manžela v tomto případě nestačily.

28.02.2015 07:56

Dnes je 28. února, poslední den tohoto měsíce. V tento den v roce 1621 po porážce českého stavovského povstání se drážďanským akordem vzdali slezští stavové králi Ferdinandovi II. V roce 1882 byla Karlo-Ferdinandova univerzita rozdělena na českou a německou část a v roce 1914 byl zahájen provoz osobní elektrické tramvaje v Košicích. V roce 1983 byl po jedenácti sezonách odvysílán poslední díl amerického seriálu M*A*S*H.

28.02.2015 07:54

Dnes ráno v 7:30 hodin jsme podle aktuálního stavu hlasování o Rákosníčkovo hřiště zjistili, že se nám podařilo zvýšit náskok nad Příbramí na 689 hlasů!!! Prodejna Lidl na Újezdě měla v té chvíli aktuálně na svém kontě 7 079 hlasů. Příbram má 6 390 a Česká Lípa 5 238 hlasů.

28.02.2015 07:52

Správa železniční dopravní cesty informuje, že v době od 2. do 6. března proběhne v úseku Olomouc hlavní nádraží - Prostějov hlavní nádraží na trati 301 - Nezamyslice - Olomouc (a zpět) výluka. Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce