Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Dvě patra zámku pod Kosířem spolknou 24 milionů
28.02.2014 12:04

Čechy pod Kosířem – Dvě patra jižního a západního křídla chce do příštího roku opravit kraj na zámku v Čechách pod Kosířem. Na prostory, kde má být Mánesovo muzeum, padne skoro pětadvacet milionů.

28.02.2014 11:37

Prostějov - Větší než malé množství marihuany může dostat za mříže muže z Prostějova. Policisté mu zabavili marihuanu, jejíž váha se blížila hmotnosti jednoho řízku na talíři.

28.02.2014 09:45

Prostějovsko - Ocelový vrátek, třináct lešenářských trubek a několik železných tyčí posbíral po zahradách a prodal ve sběrných surovinách. Než na něj přišla policie, zloděj utržené peníze dávno utratil.

28.02.2014 09:17

Prostějov – Ti, kdo mají zájem o městský grant, mají dnes poslední příležitost na to, aby podali žádost. Termín končí pro kulturní projekty i projekty takzvaného Zdravého města.

28.02.2014 06:10

Pivín – Jak vypadá pravý hanácký masopust, uvidí na vlastní oči ti, kdo si zajedou do Pivína. Příznivci lidových tradic z legendárního divadelního spolku Větřák vyrazí v maskách po dědině v sobotu dopoledne. Čtyřdenní oslavy vyvrcholí jako vždy pochováním basy.

28.02.2014 06:06

Prostějovsko – Zemědělství je jako sázka do loterie. Jednou je zima třeskutá, podruhé zase bez srážek, jindy pro velkou vlhkost rostliny pohnijí. Faktem ovšem je, že si počasí v posledních letech s hospodáři zahrává. Ani letos nejsou spokojeni. Volají po dešti a bojí se přemnožených hlodavců.

27.02.2014 14:02

Prostějovsko, Česko -  Dosud bylo projednávání jízdy zdrogovaného řidiče zdlouhavé a stávalo se, že po roce průtahů vyvázl bez trestu. Teď se nejspíš hodně změní. Vláda právě schválila nařízení, kterým se výrazně zjednoduší postup při odhalování a dokazování těchto přestupků. Odpadá totiž nutnost vypracovat znalecký posudek z oblasti psychiatrie. 

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce