Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Obžalobu Václava Klause z velezrady podepsala i senátorka Božena Sekaninová: Nad zákon se nemůže stavět ani prezident
28.02.2013

Prostějov/Praha - Mezi osmadvaceti podpisy pod senátním návrhem obžaloby prezidenta Václava Klause z velezrady je i parafa prostějovské senátorky Boženy Sekaninové. V rozhovoru pro iprostejov.cz popisuje pět údajných protiústavních skutků, na nichž žaloba na odcházející hlavu státu stojí

28.02.2013

Prostějov - Některé ordinace v Prostějově budou v pátek nejspíš zavřené. Lékařská odborová komora a Svaz českých lékařů totiž na tento den vyhlásily protest, ke kterému se připojí i prostějovská lékařská komora. Důvodem protestu je nová úhradová vyhláška. Lékaři podle ní mohou pacientům předepisovat pouze to, co dovoluje a vše nad její rámec musí financovat sami. Vyhláška sama o sobě je prý navíc zbytečně složitá.

28.02.2013

Ohrozim - S vážným zraněním skončil v nemocnici osmašedesátiletý řidič, který ve středu odpoledne dostal smyk na cestě z Ohrozimi do Prostějova. Vjel do cesty protijedoucímu autu a pak se převrátil do příkopy.

28.02.2013

Prostějovsko - Letošní zima se na silnicích drtivě podepsala. Některé vozovky jsou v dezolátním stavu a cestáři neví, co s nimi bude dál. Bezmála v tankodrom se proměnil například úsek z Přemyslovic na Růžov. Jistotu renovace mají cesty ve Smržicích nebo ve Výšovicích.

28.02.2013

Otaslavice - Zatím jediná říčka na Prostějovska se dostala na první stupeň povodňové aktivity. Od středeční sedmnácté hodiny je výška hladiny Brodečky na půl metru. Do druhého stupně jí zbývá třicet centimetrů.

27.02.2013

Prostějov - Děti chtějí na led, ale od minulé zimy jim vyrostla noha a nevejdou se do bruslí. Na podobné rodinné trable je zařízená nová půjčovna na zimním stadionu v Prostějově.

27.02.2013

Přemyslovice - Lupiče, kteří minulý čtvrtek přepadli se zbraněmi v rukou dodávku v Přemyslovicích a zmizeli s třiceti miliony, policisté stále hledají. Podle všeho prověřují i případnou souvislost s podobnou loupeží v roce 2011 u Rousínova. Lidí v ulicích jsme se zeptali, jak by s podobnou částkou, kdyby ji například vyhráli v loterii, naložili.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce