Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Silnice v regionu nezvládají velkou zátěž
29.02.2012

Navigace vede náklaďáky i tam, kde nemají co dělat

Prostějovsko - Výtluky a hluboké výmoly. To je shrnutí stavu silnic v regionu. Tam, kde proběhla stavba hloubkové kanalizace, je ještě mnohem hůř. Takový stav citelně pociťují například v Brodku u Konice. Zeptali jsme se, které „tankodromy" přijdou na řadu jako první, a zjistili, že problémem je absence silnic první třídy pro nákladní dopravu. Ta jezdí, kam ji napadne, a demoluje vozovky.

29.02.2012

Němčice nad Hanou - Zima a recese mohou jít společně ruku v ruce. O tom se přesvědčují návštěvníci centra města. Na náměstí totiž mohou vidět šálou opentlenou sochu. Kašnu s pískovcovou skulpturou malého chlapce, od sochaře Radima Hanke, zdobí téměř patnáct metrů dlouhá šála. Tu upletlo dvacet jedna místních pletařek.

29.02.2012

Prostějov - Česká spořitelna jako největší věřitel Oděvního podniku brzo na svůj účet pravděpodobně získá téměř dva miliony korun. Insolvenční správkyně OP Miloslava Horská totiž žádá o povolení prodeje emisních povolenek, které podnik už nepotřebuje, mimo dražbu. Devět a půl tisíce povolenek by tak mohlo být k prodeji - za eura. Rozhodnout o tom musí brněnský krajský soud.

29.02.2012

Prostějov - Hospodářská kriminálka šetří další úvěrový podvod. Nezaměstnaný devětadvacetiletý muž se drze prokázal kradenými doklady na cizí jméno a získal úvěr 19 tisíc. Další, na kterou si policisté v těchto dnech posvítili, je sedmatřicetiletá žena - jednatelka prostějovské firmy. Záměrně zatajila účetnictví a způsobila škodu 104 tisíc.

29.02.2012

Určice - Škoda Felicia na plyn zplála včera odpoledne na křižovatce v Určicích. Příčinou byla technická závada.

28.02.2012

Prostějov - Za hrůzný čin, kdy téměř devadesátiletá matka chtěla zabít sebe i svou postiženou dceru ďábelskou kombinací alkoholu, prášků a puštěného plynu, což ohrozilo i ostatní obyvatele husté zástavby v Krasicích na podzim 2010, zaplatí nakonec i dva policisté, kteří dorazili na osudné místo jako vyslaná hlídka. Soud dnes potvrdil jejich vinu v otázce nedbalého vyšetření okolností případu.

28.02.2012

Prostějov - Celý telefonní automat vytrhl ze zdi Kauflandu neznámý pachatel během tohoto víkendu. Že by chtěl využít doby, která zbývá k umístění bezpečnostní kamery ke střežení venkovního prostoru?

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce