Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Kvůli myším zavřeli Lidl
28.02.2011

Prostějov - Myši v Lidlu - živé, mrtvé, jejich trus i zápach - to byl důvod, proč Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala v prodejně na Újezdě další provoz, dokud obchodní řetězec problém s hlodavci nevyřeší.

24.02.2011

Prostějovsko - Stáří bývá spojeno s vyšší potřebou pomoci okolí. Stárnutí populace zvyšuje poptávku po sociálních službách. A jaké jsou vlastně možnosti a ubytovací kapacity pro staré nebo nemohoucí lidi na Prostějovsku? Jaké jsou ceny a čekací lhůty? Přinášíme jejich základní přehled.

22.02.2011

Prostějov - Akreditační komise vyhodnotila úroveň prostějovské pobočky Fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati jako nevyhovující. Detašované pracoviště buď odstraní nedostatky do stanoveného termínu, nebo zanikne.

20.02.2011

Prostějov - Nečekané drama se odehrálo ve středu ráno u panelových domů v Kostelecké ulici, když se na jednom ze stromů rozhodl oběsit osmadvacetiletý muž. Místo si vybral záměrně - bydlí zde jeho bývalá přítelkyně.

18.02.2011

Prostějov - Kuriózní krádež proběhla přímo v budově policie. Zloděje, který si přisvojil odloženou bundu s penězi a doklady, nebylo těžké dopadnout - vše zaznamenala kamera.

14.02.2011

Němčice nad Hanou - Přibližně stovka pichlavých kuliček přezimuje v Záchranné stanici pro handicapované živočichy v Němčicích. „Ježky bereme teprve třetí rok. Lidé postupně zjistili, že je k nám mohou zanést," říká vedoucí stanice Drahoš Kňourek.

12.02.2011

Prostějov - Tragickou nehodu, která si před pár dny na dálnici vyžádala šest mrtvých, provázely od začátku nejasnosti a dezinformace. Některé se už podařilo objasnit, jiné čekají na závěry vyšetřování. Jisté je, že panamským dítětem, které zemřelo na místě nehody pod rukama záchranářů, nebyla dívka, ale chlapec.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce