Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Na Silvestra se bude opět běhat. V Kolářových sadech
30.12.2019 07:43

Sportovní klub Prostějov pořádá 31. prosince 2019 tradiční závod v parkovém krosu v Prostějově v Kolářových sadech.

30.12.2019 07:38

Knihu o historii největší prostějovské okrajové místní části Vrahovicích vydal nyní místní Spolek za staré Vrahovice. Historik Martin Hájek se v ní zabývá moderními dějinami Vrahovic v období mezi roky 1885 a 1973. Slavnostního křtu se v sobotu 21. prosince zúčastnila také herečka Eva Hacurová, která z této části Prostějova pochází.

26.12.2019 07:59

Hned několik výjimečných úkazů nám nabídne v roce 2020 noční obloha. Hned v lednu to budou padající Kvadrantidy a také zatmění Měsíce.

26.12.2019 07:57

Platanová alej byla vysázena na počátku 20. století na Rejskově třídě v Prostějově a dodnes spojuje místní nádraží a centrum města. Do soutěže Alej roku 2019 ji nominovalo Statutární město Prostějov.

24.12.2019 08:56

O vánočních svátcích si můžete i v Prostějově a obcích v regionu vychutnat atmosféru svátečních bohoslužeb. Nabízíme jejich přehled.

24.12.2019 08:54

Pejsky bez domova z útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem můžete podpořit koupí charitativního kalendáře pro 2020.

21.12.2019 09:15

Zastupitelstvo města Prostějova schválilo na svém posledním jednání vzdání se práva na pohledávky s příslušenstvím evidované Domovní správou Prostějov ve výši 340 564,12 Kč.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce