Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Tip na Nový rok: Výstup na Kosíř
31.12.2018 06:30

Tradiční akce u rozhledny Velkého Kosíře, kde se setkávají obyvatelé okolních obcí a přejí si všechno nejlepší do nového roku. Letos se zde 1. ledna sejdou a opět i s Kosířanem.

31.12.2018 06:30

Od 1. 1. 2017 platí na území města Prostějova vyhláška č. 6/2016 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů (dále jen „vyhláška“ a „poplatek“).Výše sazby zůstává již sedmým rokem stejná.

30.12.2018 08:10

Tradiční akce u rozhledny Velkého Kosíře, kde se setkávají obyvatelé okolních obcí a přejí si všechno nejlepší do nového roku. Letos se zde 1. ledna sejdou a opět i s Kosířanem.

30.12.2018 08:06

Rada města Prostějova projednala na svém zasedání 18. prosince tzv. bikesharing neboli sdílení kol v Prostějově. Jde o možnost, aby si občané někde ve městě půjčili kolo, dojeli na něm, kam potřebují, a na vyhrazeném místě ho zanechali. Radě byly předloženy nabídky dvou společností poskytujících služby bikesharingu.

29.12.2018 08:47

Dne 15. prosince 1898 se konala za účasti 185 členů první valná hromada Přírodovědeckého klubu v Prostějově. Z toho bylo 86 členů mimo město Prostějov. Klub byl prvním českým přírodovědným spolkem na Moravě. Věnoval se odbornému bádání, sbírkové činnosti, popularizaci přírodních věd a publikační činnosti.

29.12.2018 08:41

Pohonné hmoty v Česku sedmý týden zlevňují. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla proti minulé středě o 19 haléřů na 31,95 koruny za litr. Nafta zlevnila o 12 haléřů na 32,54 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

28.12.2018 08:11

Deník i letos vyhlásil soutěž o nejkrásnější vánoční strom v kraji. Ten prostějovský skončil na třetím místě z třiadvaceti nominovaných!

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce