Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Věděli jste to?
31.12.2014 08:02

Dnes je 31. prosince, poslední den roku. Je svátek Silvestra, což jinými slovy znamená největší hromadný mejdan. Z hlediska historie je pro nás tento den docela významný. Dne 31. prosince 1992 ve 24:00 hodin zaniklo Československo a rozdělilo se na samostatné Česko a Slovensko. Ve stejný den a stejnou dobu, ale o deset let později, přestal existovat název "rum" pro destilát vyráběný z brambor a od 1. ledna 2003 se z rumu stal "tuzemák". V roce 1879 představil Thomas Alva Edison svou žárovku a v roce 1970 se rozpadli legendární Beatles.

31.12.2014 08:00

Jak včera informovala TV Prima a regionální deník, za nedostatky při odstřelu bývalého areálu Oděvního podniku v Prostějově uložil Obvodní báňský úřad v Ostravě střelmistrovi Zdeňku Šobíškovi pokutu. Firma šla k zemi na konci června, drobné úlomky kamenů tehdy v bezpečném prostoru určeném pro veřejnost zasáhly dva přihlížející. Přestože je nezranily, podle báňského úřadu je dopad suti až do bezpečné zóny nepřípustný.

31.12.2014 07:56

Bujaré oslavy a nemírné pití na Silvestra mohou skončit vysokým účtem u zdravotní pojišťovny. "Opilci, kteří zraní pyrotechnikou jiné lidi, či opilí řidiči, kteří při dopravní nehodě někoho zraní, musejí podle zákona léčení zraněných uhradit," upozornil mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Oldřich Tichý. Ročně tak VZP vymáhá kolem 300 milionů korun. Skutečný příjem z náhrad škody bývá obvykle nižší než vzniklé nároky, ale například loni činil téměř 320 milionů korun.

31.12.2014 07:52

Máte ve svém okolí nějakou výjimečnou ženu, kterou byste rádi ocenili? Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to!

30.12.2014 21:50

Dnes je 30. prosince, předposlední den roku. V roce 1977 byl František kardinál Tomášek jmenován 34. arcibiskupem pražským. V roce 1922 vznikl spojením RSFSR, Ukrajinské SSR, Běloruské SSR a Zakavkazské SSR Svaz sovětslých socialistických republik. Dne 30. prosince 1927 byla otevřena první linka tokijského metra a v roce 2006 byl v Íráku popraven bývalý prezident Saddám Husajn.

30.12.2014 12:16

Včera ve večerních hodinách došlo v Prostějově ve Wolkerově ulici ke krádeži dvou jízdních kol.

30.12.2014 12:14

Od včerejšího dne prověřují prostějovští policisté oznámení o krádeži vloupáním, ke které došlo někdy v čase od 23. do 29. prosince 2014 v Kostelci na Hané.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce