Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Bouračka střídala bouračku
31.12.2013 11:36

Prostějov, Čechy pod Kosířem – Jako na běžícím pásu. Tak se střídaly předsilvestrovské bouračky v Prostějově a Čechách pod Kosířem. Výsledkem je několik zraněných a zbytečná škoda.

31.12.2013 10:44

Prostějovsko – Ke konci roku bychom spíše očekávali hromady sněhu a pořádný mráz. Letošní Silvestr ale bude nejspíš teplotně mírný. Včerejší slunečné počasí naplno rozevřelo lístky kvítek a zahřálo i sem tam rostoucí houby. Dnes nás už ale čeká ledovka.

31.12.2013 10:40

Prostějov - Zřejmě nezvládl řízení vozidla, narazil do dopravní značky a z místa nehody ujel. Jednání devětadvacetiletého řidiče ale nezůstalo bez povšimnutí. Chytili ho strážníci. Teď ho čeká trest.

31.12.2013 08:00

Prostějov, Olomoucký kraj – Každoročně lidé způsobí nejen sobě, ale i jiným mnoho zranění, stále častěji také zaviní nejrůznější nešťastné události. Jedná se nejen o požáry v bytech, které vznikají od hořících svíček. Problémy může nadělat nekvalitní, ale také špatně používaná zábavní pyrotechnika.

31.12.2013 07:18

Mostkovice – Pokud nemáte na Silvestra žádné extra plány, zajděte si „na letňák“. Letní kino nad plumlovskou přehradou oslaví čtvrtstoletí filmových projekcí v předvečer Nového roku animovanou komedií Já, Padouch 2.

31.12.2013 06:00

Prostějov - Oslavy přelomu roku doprovázené ohňostrojem jsou už tradicí a také letos se bez něj neobejdou. Profesionální ohňovou šou si budou moci lidé vychutnat dnes na náměstí T. G. Masaryka už od osmé hodiny večerní. Nebudou chybět světelné efekty a hudba.

30.12.2013 12:35

Prostějov – Kované kříže na zeď, šperky, fotografie, kresby. Výtvory prostějovských výtvarníků, prezentované v Galerii u Hanáka, lze pořídit bez sáhnutí do úspor. Art trhy potrvají ještě týden.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce