Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Petardy a ohňostroj nesvědčí zvířatům
31.12.2012

Prostějov - Bujaré oslavy konce roku, které tradičně provází Silvestr mohou zkomplikovat život jak samotným lidem (informovali jsme) tak i jejich čtyřnohým miláčkům. Ti při petardách a hluku z ohňostrojů mohou trpět depresemi a různými zdravotními problémy.

31.12.2012

Protivanov - Včerejší den se zdál vhodným na krádež neznámému lapkovi, který se vydal do čerpací stanice za lupem. Ničil a kradl a výsledkem jeho řádění je škoda kolem šedesáti dvou tisíců korun.

31.12.2012

Prostějov - Každoroční koncert pěveckého uskupení Vlastimila v Husově sboru, vždy „na Štěpána" je pro místní novodobou tradicí. Ani letos ženy nezahálely a uspořádaly 22. ročník koncertu.

31.12.2012

Alojzov - Není to tak dávno, co nám do redakce dorazil anonym, který přesvědčivě popisoval událost, ke které mělo před svátky dojít v Alojzově. Důvodem měla být razie Policie ČR a Celní správy na obchodníka s pančovaným alkoholem. Jak se nakonec ukázalo, anonym se nejspíše snažil o humor. Na co že to upozorňoval?

31.12.2012

Určice - Naděje na záchranu budovy, která v minulosti sloužila jako domov důchodců je stále větší. Zdejším radním se podařilo budovu, která doposud patřila hejtmanství odkoupit a zhruba do tří let by tady měla proběhnout obnova. Po opravách bude objekt opět sloužit potřebným.

31.12.2012

Prostějov - Unimo buňky, které nevyhovovaly současným požadavkům jsou už minulostí. Nový pavilon poskytuje daleko větší komfort než stará zástavba. Odpadá také hrozba zdravotního nebezpečí, které se zde nacházelo v podobě azbestu, který byl v materiálu, z něhož byla budova postavena. Dostavba školy přišla na čtyřicet čtyři milionů korun.

30.12.2012

Prostějov - Jak jinak posuzovat dobráčka, který řádil v pátek večer v ulici Podjezd? Majiteli zaparkovaného auta tam zanechal svoji vizitku v podobě poškrábaného laku.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce