Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Po čtvrt století repríza Mrazíka
31.12.2011

Březsko - Vánoce bez Mrazíka? To by nebylo ono. Zatímco filmová pohádka má letošní promítání v televizi už za sebou, jedna verze byla k mání ještě dnes. Plac u autobusové čekárny v Březsku se přeměnil na přírodní divadlo. Jen místo prken, která znamenají svět, chodili herci po sněhu. Ale to přeci k Mrazíkovi patří.

31.12.2011

Trojlístek z radnice nakoupil levné pozemky

Vlastní zájmy převážily nad veřejnými

Prostějov - Pozemky k výstavbě nových rodinných domů získali za pakatel tím, že zneužili informací ze své veřejné funkce. Svým rodinným rozpočtům ušetřili milionové částky, ovšem na úkor města, jehož zájmy měli ctít. A kdo jsou ti šťastní majitelé levných pozemků pod krásnými novostavbami? Bývalý starosta Jan Tesař, bývalý místostarosta Vlastimil Uchytil a zastupitel Tomáš Blumenstein.

31.12.2011

Prostějov - Jednání prostějovských zastupitelů mnohdy připomíná parlamentní tragikomedii. Přinášíme některé neuveřejněné výroky:

31.12.2011

Prostějov - Ačkoliv v soudní síni dostávají průchod emoce hrubšího zrna a slzy nejsou výjimkou, vyskytují se i humorné okamžiky. Smích je ale třeba držet na uzdě, můžete být kvůli němu vykázáni ven.

31.12.2011

Prostějov - O tom, že i policie má smysl pro humor, svědčí způsob vylíčení některých událostí. A občas se pletou pojmy s dojmy...

31.12.2011

Prostějov - Vážení čtenáři, děkujeme za vaše názory a reakce, které nám průběžně posíláte. Čerpáme z nich podněty k zamyšlení a inspiraci k článkům. Na sklonku roku přinášíme výběr z těch úsměvnějších, které nebyly uveřejněny.

31.12.2011

Prostějov - Rohypnol zapil půllitrem rumu. Z bezvládného stavu ho strážníci probrali natolik, že se při převozu záchranáři do nemocnice choval vulgárně a agresivně. Pak usnul a probral se až na sále.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce