Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Aktuálně

Názory

Přijďte uspat ježky
Dnes 09:54

V pátek 22. listopadu pořádá Ekocentrum Iris benefiční akci na pomoc ježkům. Beseda bude doplněna ukázkou živých bodlináčů.

Dnes 09:52

ProstěParty 2019 – 5. Movember akce v Prostějově, se koná v sobotu 23. 11. 2019 od 18:00 opět v prostorách Kino Metro 70. Akci moderuje po loňské pauze Aleš Procházka.

15.11.2019 08:41

O uplynulém víkendu byla za účasti primátora Františka Jury a 1. náměstka Jiřího Pospíšila vysázena v průmyslové zóně nová lipová alej.

15.11.2019 08:39

Občané jezdící v Olomouckém kraji vlakem budou mít od 1. ledna 2020 výrazně snazší cestování. Nová opatření se dotknou i vlaků společnosti RegioJet. Změny vyplývají z nově uzavřené smlouvy mezi krajem a Českými drahami.

14.11.2019 07:43

Nemocnice Prostějov u příležitosti celosvětové kampaně na prevenci onemocnění prostaty MOVEMBER pořádá Den pro chlapy. Koná se ve středu 20. 11. 2019 v době od 8 do 12 hodin v urologické ambulanci, v druhém patře polikliniky.

14.11.2019 07:17

Máme za sebou výroční 20. ročník sbírky Bílá pastelka. V Prostějově se tradičně zapojily základní a střední školy.

13.11.2019 06:03

Ve dnech 15. – 18. lispopadu 2019 bude částečně omezen provoz na ulici Komenského 14 a současně úplně uzavřen chodník před Katastrálním úřadem v Prostějově.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce