Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Autobusový terminál bude hotov v prosinci
30.11.2019 08:15

Floriánské náměstí v Prostějově už dostává konkrétní podobu. Momentálně pracovníci stavební firmy zasklívají skleněné plochy autobusového terminálu.

30.11.2019 08:13

Děti z MŠ Mánesova čekal ve čtvrtek zajímavý program. Společně s Evou Zatloukalovou z Ekocentra Iris se vydaly do parku za ježky.

26.11.2019 06:28

Od včerejšího dne, pondělí 25. listopadu, až do 23. prosince bude prostějovské hlavní náměstí patřit vánočnímu jarmarku.

26.11.2019 06:25

V pondělí před devátou hodinou ranní dorazil na prostějovské hlavní náměstí vánoční strom. Smrk pichlavý neputoval daleko, městu ho věnovali obyvatelé domu z ulice Dr. Horáka.

20.11.2019 09:54

V pátek 22. listopadu pořádá Ekocentrum Iris benefiční akci na pomoc ježkům. Beseda bude doplněna ukázkou živých bodlináčů.

20.11.2019 09:52

ProstěParty 2019 – 5. Movember akce v Prostějově, se koná v sobotu 23. 11. 2019 od 18:00 opět v prostorách Kino Metro 70. Akci moderuje po loňské pauze Aleš Procházka.

15.11.2019 08:41

O uplynulém víkendu byla za účasti primátora Františka Jury a 1. náměstka Jiřího Pospíšila vysázena v průmyslové zóně nová lipová alej.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce