Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Tradiční Žijí mezi námi již 10. prosince!
30.11.2018 08:11

Předvánoční setkání v duchu "Být jiný není překážka" má již osmiletou tradici. Tato dopoledne se nesou v pohodové atmosféře za zpěvu koled a ochutnávání vánočního cukroví.

30.11.2018 08:10

V roce 2001 byla na zámku Plumlov otevřena výstava Vítězná křídla, která více než tisíci snímky a obrázky mapuje slavnou historii čs. letectva. Seznámilo se s ní už více než 80 tisíc návštěvníků z celého světa. Duchovním otcem výstavy byl Boleslav Povolný z Plumlova. Muž, který zasvětil život létání a letecké historii, v minulých dnech zemřel.

29.11.2018 08:01

V neděli 2. prosince v době od 9.30 do 12.30 hodin budou prostějovští ochránci přírody nadělovat zvířátkům v ovocném sadu Oulehle na Velkém Kosíři. Přidejte se.

29.11.2018 07:59

I letos dodaly Lesy města Prostějova na hlavní náměstí vánoční stromky v květináčích. A stejně jako v předchozích letech se jejich zdobení ujaly děti z mateřských a základních škol.

28.11.2018 07:38

Město Prostějov pořádá ve spolupráci s Muzeem a galerií Prostějov v období od 26. 11. do 23. 12. 2018 výstavu Století 1918 – 2018 v Olomouckém kraji. Celkem 18 panelů mapuje život v Olomouckém kraji, v jednotlivých městech za uplynulé století.

28.11.2018 07:35

I v roce 2019 bude jízda po vybraných úsecích dálnic a silnic pro motorová vozidla zpoplatněna. Jako důkaz o zaplacení se používá samolepicí kupón, pro který se vžilo označení „dálniční známka“.

27.11.2018 08:07

Včera byl nejen zahájen vánoční jarmark, ale byl přivezen i vánoční strom z místní části Vrahovice. Dnes, to je v úterý 27. listopadu, bude zahájeno jeho nazdobení, v pátek bude následovat slavnostní rozsvícení a křest.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce