Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Město poskytne finanční dar Hospici na Svatém Kopečku
27.11.2015 11:40

Rada města Prostějova na svém posledním jednání schválila dotační pomoc určenou Hospici na Svatém Kopečku v Olomouci. Poskytnuté peníze z rozpočtu města Prostějova na rok 2015, z prostředků Fondu rezerv a rozvoje jsou určené na provozní náklady zařízení.

27.11.2015 11:36

Osadní výbor Vrahovice a Čechůvky často projednával připomínky občanů k péči o místní hřbitov. Nespokojenost místních občanů magistrát vyřešil investicí v hodnotě 1,5 milionu korun.

 

27.11.2015 11:35

V sobotu 5. prosince 2015 se Olomoucí opět rozjede Mikulášská tramvaj. Pro rodiče s dětmi je Mikulášská jízda bezplatná.

12.11.2015 11:08

Chcete si zabruslit, ochutnat svatomartinské víno či husu? Vyrazte do Olomouce na  svatomartinské trhy. Oslavy, které se na Dolním a Horním náměstí letos konají poprvé, včera odstartovaly  i provoz na veřejném kluzišti.

12.11.2015 11:04

Rada doporučila zastupitelstvu schválit zařazení obnovy dvou významných soch v centru města do Programu regenerace městské památkové zóny Prostějov v roce 2016. Zároveň by zastupitelé měli schválit pověření primátorky k podání žádosti o poskytnutí účelové dotace ze státního rozpočtu v Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2016.

12.11.2015 10:59

V úterý 10. listopadu 2015 zjistili policisté na Prostějovsku dva řidiče pod vlivem omamných látek.

10.11.2015 17:45

Dne 6. září 2015 mezi 11 a 12 hodinou vstoupil do domu v Šemberově ulici v Olomouci dosud neznámý muž. V prvním patře pak vešel na půdu domu, kde odcizil dva obrazy autora Fr. Vykydala v hodnotě 2 tisíce korun.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce