Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Koho ocení kraj za přínos v oblasti kultury? Nominujte!
30.11.2013 16:20

Prostějov, Olomoucký kraj - Už zítra mohou lidé začít nominovat ty, kteří si podle jejich mínění zaslouží Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Kraj ocenění uděluje za celoživotní přínos v kultuře, výjimečný počin v oblasti umění, tradiční lidové kultuře a také za práci v oblasti ochrany a popularizace kulturních hodnot. Udělovat se bude cena veřejnosti a též osobnost roku. 

30.11.2013 10:04

Prostějov -  Strážníci mají v posledních dnech stále více napilno. Zaměstnávají je zloději, kteří kradou v obchodech. Předvánoční čas je pro ně obdobím žní. Během úterka jich chytili hned několik.

30.11.2013 08:20

Prostějov – Slavnostní fanfáry zahájily letošní advent. Kromě vánočně vyzdobeného náměstí T. G. Masaryka, centrum města osvěcuje vzrostlý vánoční strom. První program takzvané Prostějovské zimy otevřela Dagmar Patrasová.

29.11.2013 19:26

Česká republika, Prostějovsko - Zelený zákal se sedlinou stejné barvy objevili inspektoři v Aqua neperlivé vodě prodávané řetězcem Ahold, který má v Prostějově market Albert u hlavního nádraží. Voda není vhodná k lidské spotřebě, varuje potravinářská inspekce. Řetězec musí vodu v petlahvích okamžitě stáhnout.

29.11.2013 18:18

Olomouc, Prostějov – Pokud se k večeru chystáte do Olomouce, dejte si pozor na dálnici. Od krajského města se táhne dlouhá kolona kvůli porouchaným kamionům.

29.11.2013 17:59

Prostějov – Zhruba tři čtvrtě hodiny trvalo lidem, než si v chladném počasí vystáli frontu k unimobuňce, kde s nimi úřednice sepsaly smlouvu. Pak už stačilo naložit popelnici na bioodpad na vozík či do auta a odvést si ji domů.

29.11.2013 15:03

Prostějov – Fotbalisté TJ Sokol Čechovice se mohou těšit na městské finance, které jim pomohou vybudovat na sportovišti nový závlahový systém. Stavba si celkem vyžádá čtyři sta tisíc korun a magistrát jim ze své kasy pošle sto tisíc. Otázkou zůstává, zda by nebylo levnější k zavlažování využít nedaleký mlýnský náhon.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce