Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Projíždějící auto odmrštil na dopravní značku
30.11.2012

Vrbátky - Nepříjemné ráno zažil včera řidič do jehož osobního vozidla, v plné rychlosti, narazil náklaďák. Jeho řidič přehlédl značku a osobní auto odmrštil mimo cestu. Celková hmotná škoda byla vyčíslena na 85 tisíc korun.

30.11.2012

Prostějov - S poněkud menším zájmem než se očekávalo, se setkala včerejší humanitární aukce uměleckých předmětů, kterou pořádala Střední škola, základní škola a mateřská škola pro handicapované děti Jistota. Prodat se podařilo pouhých 39 ze 146 děl. Ostatní nabízené předměty jsou stále k mání a to za vyvolávací cenu přímo a areálu školy. Ta aukcí získala 151 tisíc korun.

30.11.2012

Prostějovsko - Topná sezóna, která se rok od roku prodražuje, byla nejspíše důvodem zlodějiny, která se stala v tomto týdnu za obcí Hačky. Neznámý výtečník tady ukradl dřevo za 45 tisíc korun. Pachateli hrozí až dvě léta za mřížemi.

30.11.2012

Prostějovsko - Navyšující se ceny. To bude nejspíše realita příštího roku. Lidé budou sahat hlouběji do peněženky nejen pro platbu za energie a likvidaci odpadů, ale také za parkování nebo za vodu. Právě vodné a stočné je jednou z položek rodinného rozpočtu, která vzroste.

30.11.2012

Prostějov - Město definitivně odstupuje od smlouvy se společností Modřany Power, která navzdory slibům nebyla doposud schopná postavit v průmyslové zóně výrobní areál a navíc pozemek neoprávněně zatížila zástavním právem. Město si tak může nárokovat šestimilionovou pokutu.

29.11.2012

Ospělov / Přerov - „Děkuji vám za zveřejnění. Jste jediní, kdo se nebáli příběh paní Sedláčkové zveřejnit," napsal nám k článku pěstitel konopí Dušan Dvořák. Další reakce:

29.11.2012

Prostějovsko - Majetková trestná činnost je na mírném vzestupu. Informují o tom policejní statistiky. Letos, v porovnání se stejným obdobím minulého roku, je těchto trestných činů o rovnou třicítku více.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce