Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Nevymahatelným dluhům z nájmů se zamezit nedá
30.11.2011

Prostějov - Dluhy z nájmu městských bytů, které vedení města spolu s Domovní správou označují na nedobytné, jsou minimálně v řádu statisíců korun. Někteří z dlužníků mezi tím už zemřeli, jiní i přes ukončené soudní řízení zkrátka nezaplatí. Rada a zastupitelé nyní řeší čtyři případy, dalších zhruba 62 je na řadě.

30.11.2011

Plumlov - Oprava hráze plumlovské přehrady, kterou chce zahájit Povodí Moravy, má být ještě podstatně dražší než dosavadní bagrování. Má vyjít na nejméně 140 milionů korun. Zeptali jsme se, co je na těchto pracích nejnáročnější a nejdražší a co by se stalo, pokud by provedeny nebyly.

30.11.2011

Prostějovsko - Kontroly celního úřadu, které se v minulých dnech zaměřily na zaměstnávání cizinců v prostějovském okrese, přinesly překvapivé závěry. Celých 75 % z prověřených osob nemělo v pořádku dokumenty. Všechny prohřešky mají na svědomí zaměstnanci a zaměstnavatelé ze stavebních firem. Právě na tuto oblast se totiž inspektoři zaměřili. Nelegální práci měli na kontě především Ukrajinci a Vietnamci.

30.11.2011

Prostějov - V reportáži z Evropského parlamentu rozebíral německý reportér postavení romského etnika a ani jednou nepoužil slovo Rom. To asi jen u nás po sametové revoluci chtěli politici dnešní cikány odlišit od těch předchozích - kočujících. Prostě zase musíme být papežštější než papež. Zeptali jsme se prostějovských Romů, jaké označení preferují.

30.11.2011

Mostkovice - Jiskra, která vylétla z kotle na tuhá paliva, podpálila vedle ležící hromadu dřeva ve sklepě rodinného domu.

29.11.2011

Prostějov - Vedení města upozorňuje občany a návštěvníky, že veřejné záchodky v ulici Vápenice jsou uzavřeny. Nejbližší použitelné se nacházejí v Knihařské ulici. V případě potřeby je možné si zajít ulevit i na radnici.

29.11.2011

Muzeum posiluje bezpečnostní opatření

Prostějov - Velká výstava obrazů Jana Zrzavého, která vypukne v Muzeu Prostějovska už 1. prosince, představí veřejnosti díla v hodnotě 201 milionů korun. Nejlevnější z nich stojí osm set tisíc. To je také důvodem k mimořádným bezpečnostním opatřením. Dva měsíce bude muzeum pod drobnohledem bezpečnostní agentury, městských strážníků i státní policie. Stranou nezůstane ani dvojnásobek muzejních kustodů. O tom, proč nebude čtvrteční vernisáž přístupná širší veřejnosti, jaké náležitosti je nutné dodržet při instalaci obrazů a jejich transportu, jsme si povídali s ředitelem muzea Miroslavem Chytilem.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce