Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Aktuálně

Názory

Útočníkovi na Kvitovou soud potvrdil trest
19.10.2019 06:03

Dovolání Radima Žondry, který byl odsouzen za útok na tenistku Kvitovou na osm let vězení, zamítl v pátek Nejvyšší soud. Potvrdil tak trest dva a půl roku jinou kauzu, tip pro lupiče. Rozhodnutí zveřejnil na úřední desce.

19.10.2019 06:03

Výstavu hospodářského a drobného zvířectva pořádají o tomto víkendu v prostorách výstavního areálu v Plumlovské ulici v Prostějově členové Českého svazu chovatelů, Okresní organizace Prostějov a základní organizace Držovice.

19.10.2019 06:02

V sobotu 19. října proběhnou v rámci celosvětové akce Den stromů na nám. TGM aktivity pro všechny věkové skupiny.

18.10.2019 06:32

Houbař, druh, který v Česku nevyhyne. Rok co rok se tisíce lidí vydávají do lesů, aby se vrátili s voňavou houbovou nadílkou. Houbaření je česká specialita, něco jako národní sport. A letos si opravdu přicházíme na své i my, mykologové z Hané.

18.10.2019 06:30

V pátek 18. října pořádají prostějovští ochránci přírody vycházku Kolářovými sady. Sraz je v 16 hodin u hvězdárny.

17.10.2019 06:02

Novou sochu můžete spatřit při návštěvě prostějovské radnice. Bezmála čtyřmetrové dílo městu zapůjčil řezbář Miroslav Srostlík Moravský.

17.10.2019 06:00

Až do poloviny listopadu se můžete účastnit průzkumu spokojenosti občanů/klientů s prostějovským magistrátem.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce