Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Zámek Čechy pod Kosířem zve na Strašidelné prohlídky a Dušičky
31.10.2019 10:34

Od pátku 1. do neděle 3. listopadu se můžete spolu se svými ratolestmi vydat na zámek do Čech pod Kosířem. Čeká vás tam bohatý program.

30.10.2019 10:36

Rekonstruovaná Plumlovské ulice v Prostějově byla v pátek zprůjezdněna. Slavnostní otevření je ale naplánováno až na 1. listopadu.

29.10.2019 06:03

Muzeum a galerie v Prostějově, příspěvková organizace Olomouckého kraje, zahájila v minulých dnech rekonstrukci osvětlení v Galerii Špalíček v Uprkově ulici.

29.10.2019 06:02

V souvislosti s uctěním Památky zesnulých připravují v těchto dnech policisté bezpečnostní opatření, a to jak na úseku BESIP, tak k předcházení páchání majetkové trestné činnosti na místních hřbitovech a v jejich okolí.

28.10.2019 06:03

Nohejbalový oddíl TJ Sokol I Prostějov provádí nábor mladých adeptů tohoto sportu do svých řad. Hlásit se mohou chlapci okolo deseti let věku, to znamená i o něco mladší nebo starší.

28.10.2019 06:02

Částečnou uzavírku komunikace a úplnou uzavírku chodníku v ulici Karlov v Prostějově způsobila oprava havárie stropu domu Karlov 14.

27.10.2019 06:04

Lidmi oblíbené sdílení kol bude v Prostějově pokračovat. V září tohoto roku se na město obrátila společnost nextbike Czech Republic s.r.o. se žádostí o prodloužení provozu sdílených jízdních kol v roce 2019 o dva měsíce, tedy od 1. 11. 2019 do 31. 12. 2019. Rada souhlasí s prodloužením provozu sdílených jízdních kol.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce