Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Primátorem Prostějova je František Jura
31.10.2018 08:02

V úterý dopoledne se v obřadní síni prostějovské radnice sešlo poprvé nové zastupitelstvo. Po slavnostním slibu zastupitelů došlo k volbě primátora. Tím se stal František Jura z ANO 2011.

31.10.2018 07:59

Noc z pondělí na úterý byla v celé České republice velmi teplá. Svědčí o tom i měření meteorologické stanice prostějovské hvězdárny.

30.10.2018 07:22

Letos slaví prostějovská Palírna U Zeleného stromu pětisté narozeniny. Spolu s republikou.

30.10.2018 07:20

Medaili za hrdinství - za záchranu lidského života obdržela v neděli od prezidenta Miloše Zemana učitelka z mateřské školy z Olomoucka Darina Nešporová. Zachránila děti, když se na ně při procházce vyřítilo auto, které na mokré silnici dostalo smyk.

29.10.2018 07:58

V souvislosti s oslavami 100. výročí založení republiky si dovolíme připomenout jednu z velkých událostí Prostějova. Tou byla návštěva prezidenta T.G. Masaryka.

29.10.2018 07:55

Uplynulý víkend byl pro dostihovou centrálu Na Srdéčku Stanislava Popelky z Hvozdu více než úspěšný. Jeho svěřenci se zúčastnili dostihů v Pardubicích a Velké Chuchli a domů přivezli mimo jiné dvě cenná vítězství.

28.10.2018 07:30

Už po třetí v řadě pořádá spolek Moravská národní obec anketu o Osobnost Moravy pro rok 2018. Mezi nominovanými je i Václav Obr, restaurátor starožitných kočárů a ředitel Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce