Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Zajímavé osobnosti: Hanácký obr Drásal se znal i s Napoleonem
29.10.2015 17:03

Josef Drásal je dodnes pravděpodobně nejvyšším Čechem. Muž, kterému byl dopřán jen krátký pobyt na tomto světě, měřil v osmnácti letech 242 centimetrů a vážil 186 kilogramů. Obr s dobráckým srdcem a obrovskou silou se setkal s Napoleonem i německým císařem Vilémem II. Spí svůj věčný sen v Holešově.

29.10.2015 16:46

V pátek 23. října 2015 v době od 18 do 22 hodin provedli policisté na území okresu Prostějov dopravně bezpečnostní akci zaměřenou zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči motorových vozidel. 

29.10.2015 16:43

Zlínská zoo připravuje na sobotu 31. října zcela speciální návštěvu areálu v duchu svátku Halloween. Všichni návštěvníci tak budou mít jedinečnou šanci vychutnat si strašidelnou procházku areálem zoo a užít si čarodějnic, duchů, kostlivců, pavouků a také originálních dýňových aranžmá. Dýně však udělají radost i zvířatům. Do výběhů surikat, hyen, slonů, tapírů nebo medvědů pracovníci zoo umístí vydlabané nebo plné dýně. O skvělé zážitky tak rozhodně nebude nouze.

18.10.2015 17:35

Náměstek hejtmana a radní Prostějova Alois Mačák rezignoval před časem ze všech funkcí kvůli finančním darům od soukromých firem. Prozatím ovšem figuruje v kontrolním výboru spolku Prostějov olympijský i nadále. Vyměnit jej musí podle vedení prostějovského magistrátu kraj.

18.10.2015 17:32
Náročná příprava dotačního programu Integrované teritoriální investice (ITI) Olomoucké aglomerace vrcholí. ITI představují nástroj, který podporuje integrované využívání fondů a má potenciál zajistit lepší celkové výsledky při stejné výši veřejných financí. Olomoucká aglomerace zahrnuje města Olomouc, Prostějov, Přerov a dále 237 obcí s se 452 tisíci obyvateli.
18.10.2015 17:27

V úterý 13.10. po poledni přijali strážníci na linku 156 sdělení o muži, který se pohybuje v centru města, oslovuje kolemjdoucí a snaží se jim prodat parfém. Strážníci prodejce dopadli.

08.10.2015 16:40

Finálový galaprogram u příležitosti 6. ročníku celostátního festivalu pro handicapované talenty Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou se uskuteční v pavilonu A na Výstavišti Flora Olomouc dne 14. října od 16 hodin. Program pro všechny zúčastněné kategorie – zpěváky, kapely, výtvarníky, autory fotografií a videí – se uskuteční pod patronací Miss ČR Petry Minářové, kmotry Kateřiny Kornové, sochaře Kurta Gebauera, známé fotografky osobností Lenky Hatašové a režiséra České televize Jindřicha Procházky. Vystoupení jednotlivých účastníků doplní kapela Portless. Vstup je zdarma.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce