Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Prostějovští průzkumníci vybrali pro postižené děti pěknou sumičku
31.10.2014 12:30

Již pošesté zorganizovali vojáci 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka v Prostějově charitativní sbírku pro handicapované děti. Letos věnovali průzkumníci 37 146 tisíc korun dětem s kombinovaným postižením, které navštěvují Střední školu, základní školu a mateřskou škola JISTOTA v Prostějově. Sbírka vyvrcholila 29. října volejbalovým turnajem na hřišti Reálného gymnázia města Prostějova.

31.10.2014 12:28

Ve středu 29. října v době od 8:30 do 14:00 hodin proběhla na teritoriu územního odboru Prostějov dopravně bezpečnostní akce, zaměřená na kontrolu dodržování rychlostních limitů v obci i mimo obec, kontrolu technického stavu motorových vozidel a dodržování povinností, které vyplývají účastníkům silničního provozu ze zákona č. 361/2000 Sb.

31.10.2014 12:26

Včera kolem půl čtvrté odpoledne kontrolovali policisté v křižovatce ulic Okružní a Bulharská osobní vozidlo Ford Fiesta.

31.10.2014 08:26

Zájmové sdružení právnických osob, které zastupuje zájmy Olomouckého kraje při EU, připravuje na listopad autorské čtení Lenky Horňákové Civade (na foto vlevo) a Anne Delaflotte Mehdevi. Lenka Horňáková Civade je rodačkou z Prostějova, v současné době žije v Provence.

31.10.2014 08:24

Zveme všechny příznivce Hané na historicky čtvrté udílení "Hanáckyho stavovskyho gléto". Uskuteční se v pátek 31. října 2014 od 17 hodin v Národním domě v Prostějově.

31.10.2014 08:20

Krádeže vozidel nejsou v České republice ničím výjimečným, výjimečný je občas důvod, pro který se zloděj do auta vloupá. Během posledních pěti let bylo u nás každý rok odcizeno v průměru 11 828 aut. Přestože zmizení auta není nikdy radostnou událostí, lze v policejním zpravodajství nalézt i úsměvné či kuriózní případy, které se s krádeží vozidel pojily.

 

31.10.2014 08:18

Mateřské centrum Cipísek pořádá v listopadu dvě velmi zajímavé akce. První je zážitkový seminář, druhá beseda.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce