Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Třetí listopadová uzavírka: na E. Valenty
31.10.2013 14:54

Prostějov – Příští středu se pro řidiče zavře frekventovaná Palackého ulice a téhož dne bude neprůjezdná i ulice E. Valenty, kterou čekají stavební úpravy.

31.10.2013 11:26

Plumlov – Nové dětské hřiště, více zeleně a přehlednější dopravní řešení. Zhruba tak si vedení Plumlova představuje revitalizaci centra. Obnovu za necelých deset milionů zaplatí z větší části dotace.

31.10.2013 11:05

Prostějov – Jeden zloděj prodával součástky, které ukradl ve firmě, kde pracoval. Druhý se pro ně vloupal do garáže. Oba se teď mohou bát pětiletého vězení. 

31.10.2013 10:18

Kladky – Už za tmy hasili včera čtyři sbory opuštěnou chatku v Kladkách. Měli co dělat, aby se oheň nerozšířil do sousedního lesa. Jeden z požárníků se zranil při pádu do skruže.

31.10.2013 09:52

Výšovice -  Hnutí ANO 2011, které získalo 47 mandátů v Poslanecké sněmovně vyšle do lavic poslanců z Prostějovska dva své zástupce. Jedním z nich je starosta Výšovic Ladislav Okleštěk. Funkce, ve které bude hájit zájmy zdejších lidí, přišla nečekaně do nabitého programu starosty. To, zda lze skloubit vedení obce s prací poslance, nebo se bude volit nový starosta, ukáže krátký čas.  

31.10.2013 09:45

Prostějov - Jumping Drums. Tisíce lidí vidělo jejich show East a South. Mluvili o nich jako o zjevení na hudebním nebi. Nejnovější bubenická show Jumping Drums West -Odkaz posledních Aztéků je na programu prostějovského divadla dnes večer.

31.10.2013 09:16

Prostějov, Olomoucký kraj – Návštěvu Olomouckého kraje prezident odložil. Miloš Zeman leží v nemocnici s poraněným kolenem a v úterý, jak bylo původně naplánováno, do Prostějova nepřijede. Pražský hrad ještě nestanovil náhradní termín.  

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce