Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Protipovodňovou hráz smetla chyba obce. Teď za ni zaplatí
31.10.2012

Držovice - Protipovodňový val vybudovaný v dobrém úmyslu, ale špatným postupem. Problém mezi majitelem pozemku a obcí Držovice dnes rozsekl soud. Starostka se marně dovolávala dobrých mravů, obec za chybu zaplatí.

31.10.2012

Prostějov - Klub historický a státovědný, který vznikl před rokem a navázal na prvorepublikovou tradici, včera velkolepým způsobem pokřtil v Národním domě svůj první ediční počin - knihu Osobnosti Prostějovska. Kmotry se stala šarmantní dvojice: Linda Wichterlová a Milan Dvořák. Večerem provázel Pavel Drmola.

31.10.2012

Němčice nad Hanou / Prostějov - Ke čtyřem stovkám míst v zemi, kde je možné pomocníka ve formě euroklíče pro lidi se sníženou schopností pohybu použít, se přidaly i Prostějov a Němčice.

31.10.2012

Olomoucký kraj - Je patrně rozhodnuto. Kraji budou šéfovat zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté získali v radě devět křesel, komunisté křesla dvě. Hejtmanem se stane sociální demokrat Jiří Rozbořil (na snímku), prvním náměstkem jeho stranický kolega Alois Mačák. Důvodem oranžovo rudé koalice je programová shoda.

30.10.2012

Jsou to pouhé pomluvy, tvrdí Jiří Žouželka

Prostějov - „Cítím se nevinen v celém rozsahu," prohlásil dnes u soudu Jiří Žouželka (na snímku) označovaný za hlavu gangu v případu rozsáhlých krádeží aut, kde byla škoda vyčíslena na nejméně 4,5 milionu korun. Stavěl se do role oběti pomluvy a pozornost přenášel na známého kriminálníka Vlada Rožiče. Podle svých slov by prý mohl být Rožič příčinou strachu zúčastněných osob a tento recidivista je též „jedna ruka" s kriminalistou Michalem Kováčikem (!), jenž krádeže aut vyšetřoval.

30.10.2012

Prostějov - Šetřit? V propagaci a marketingu města rozhodně ne! Doposud stály tyto služby městskou kasu dva miliony ročně. Teď se rýsují mnohem lákavější podmínky - smlouva na čtyři roky a čtrnáct milionů korun! Vyhraje opět TK Plus?

30.10.2012

Prostějov - Pouta zaklapla na rukou muže, který od roku 2003 až do současnosti, pěstoval ve svém domě konopí. Včerejšího dne si třiatřicetiletý muž vyslechl obvinění z uvedeného přečinu. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce