Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

31.10.2011

Prostějov - „Je zaražející, že nebyla provedena zkouška na navykové látky. Proč asi? Snad to není synek „bohatého měštana"? Je zcela nepochybné, že by se něco našlo, jinak by se nebouralo. To dá rozum, ne? Další otázkou zůstává fakt, proč policie v takových zcela jasných případech tyto testy neprovádí - není to metodicky nařízeno!" napsal čtenář J. z Prostějova. Zeptali jsme se tedy policie, za jakých okolností se tyto testy provádějí.

31.10.2011

Prostějov - Nejrušnějším místem hned po náměstí TGM je vnitřní okruh města. Denně po něm projdou stovky chodců a přejedou tisícovky řidičů. Mohou si tak všimnout „pralesa", který se vzmáhá na chodníku podél jedné z budov na Újezdě. Rostliny tam už přerostly výšku člověka. Nad hlavou pak trčí uvolněné žaluzie.

31.10.2011

Prostějov - Nevím, co je tak složitého odpovědět na pár naprosto banálních otázek, které regionální tisk položil prostějovským zastupitelům ohledně jejich majetkových poměrů - v čem jezdíte, v čem bydlíte, kde trávíte odpočinek, vaše koníčky, přispíváte na charitu? Neodpověděli čtyři (nikoliv tři...Chápu - pan Peichel je nedotknutelný). Jmenovitě: Zdeněk Peichel, Radek Zacpal, Radim Fiala (všichni ODS) a z „opačné strany barikády" Václav Šmíd z KSČM.

31.10.2011

Prostějov - Zrušení regulace poplatků za odpad, které připravuje vláda, může mít pro obyvatele Prostějova velmi nepříjemné důsledky. Jeho občanům by totiž v takovém případě hrozilo, že přijdou o stokoruny ročně. Dosud stát omezuje cenu za svoz odpadu na jednoho obyvatele částkou 500 korun, právě tuto hranici chce vláda změnit na 1 000 korun. A podle všeho se jí to brzy podaří, sněmovnou už návrh částečně prošel.

31.10.2011

Prostějov - Porouchal se mi mobilní telefon. Nešla dobíjet baterie nebo jen velmi špatně. Abych udržela koncovku nabíječky v telefonu ve správné poloze tak, aby se baterie dobíjela, nesměla jsem ani jedno pustit z ruky. Ovšem po chvilce držení jsem dostávala do ruky křeč a baterie byla stále téměř vybitá. Po pár dnech jsem to tedy vzdala a telefon i s nabíječkou donesla do prodejny O2, kde jsem ho kupovala. Pro úplnost uvádím, že šlo o telefon dotovaný a ještě v záruce. Následně jsem se nestačila divit.

31.10.2011

Jesenec - Půdní vestavba se třemi novými pokoji pro klienty je cílem čtyřmilionové investice Olomouckého kraje. Hotovo má být v únoru příštího roku. Celkový počet míst v domově se sice nezvýší, ale přestavba uleví stávajícím přeplněným pokojům, kde bydlí mezi čtyřmi stěnami společně až pět seniorů.

30.10.2011

Lhota u Konice - Koně a štrůdl na Hubertově jízdě patří nerozlučně k sobě už několik let. Jen s tím rozdílem, že lahůdka s jablečnou náplní není už jen svačinkou jezdců při tažení podzimní krajinou. Hospodyňky mezi sebou soutěží o nejlepší závin už druhým rokem.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce