Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Policie vyšetřuje, proč shořel Cheops
31.01.2018 07:21

V neděli nad ránem vzplála tiskárna v Olomoucké ulici v Prostějově. Na náročném hašení požáru se podílelo devět jednotek hasičů, škoda podle prvních informací dosáhla pěti milionů korun. Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru nyní uvedlo, že škoda bude až deset milionů korun a jednou z vyšetřovacích verzí je úmyslné zapálení.

31.01.2018 07:19

Ve čtvrtek 1. února začíná celoroční luštitelská soutěž o ceny, kterou připravil Petr Urbánek z Českého svazu hádankářů a křížovkářů.

30.01.2018 07:56V noci na dnešek přišla na naše území studená fronta a spolu s ní i mírné ochlazení. Meteorologové předpokládají, že během týdne už teplota nepřesáhne osm stupňů a bude dále klesat. Zároveň začne postupně přibývat srážek, které budou ve vyšších polohách, o víkendu však již na většině území, sněhové.
30.01.2018 07:54

Obchodní řetězec Tesco v ČR spustil samoobslužné nakupování v prvních třech obchodech již na konci roku 2016. Systém samoobslužného skenování zboží během nákupu Scan&Shop a Scan&Shop Mobile pomocí skeneru či mobilního telefonu začal jako první fungovat v hypermarketu v pražských Letňanech, a v prodejnách v Plzni a v Brně. Nyní míří i do Prostějova.

29.01.2018 06:32

Elenka je dvouletá holčička z Olomouce s Westovým syndromem – nejtěžší formou dětské epilepsie. Sama nedokáže stát ani sedět, neudrží sama hlavičku. Navzdory těžkému osudu se rodina snaží Elence zajistit plnohodnotný život. Pro další rozvoj a usnadnění péče by jim velmi pomohly zdravotní rehabilitační pomůcky.

29.01.2018 06:30

Úsporu u veřejného osvětlení zajistí pořízení dalšího zařízení Energy Saver. Bude umístěno na sídlišti Západ, konktrétně pro elektrický rozvaděč v ulici Finská. Dodavatel technologie garantuje značnou úsporu. Podle náměstka primátorky Jiřího Pospíšila město v roce 2015 pořizovalo první takové zařízení pro elektrický rozvaděč v ulici A. Slavíčka, v roce následujícím pak druhé v ulici J. Zrzavého (sídliště Hloučela).

28.01.2018 08:12

S velmi těsným výsledkem zvítězil v druhém kole přímé prezidentské volby stávající prezident Miloš Zeman. Ani silná podpora jeho protikandidáta Jiřího Drahoše ve velkých městech včetně Prahy nebyla s to přebít Zemanovu podporu na venkově, který je v Česku tradičně spíše levicový.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce