Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Město pokračuje v budování sítě cyklostezek
26.01.2017 16:55

Připojit další cyklostezku do generelu stezek v Prostějově - téma, o kterém mimo jiné jednali radní na své poslední schůzi. Na řadě je vybudování úseku cyklostezky v trase Martinákova - Pod Kosířem. Zastupitelé budou pro tuto investiční akci rozhodovat o vyčlenění finančních prostředků.

reklama
banner

24.01.2017 12:25

Středisko Europe Direct Olomouc ve spolupráci s Eurocentrem Olomouc, poradenskou sítí EURES, Europe Direct Bruntál a společností Student Agency pořádá 16. února Den mobility – workshop.


22.01.2017 13:09

Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality SKPV územního odboru Olomouc zahájili trestní stíhání 25leté ženy z Olomoucka, kterou obvinili ze dvou trestných činů. Trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením a trestného činu neoprávněné podnikání. Tohoto protiprávního jednání se měla dopustit tím, že v době od října roku 2014 do října 2015 měla prostřednictvím internetových stránek na jedné ze sociálních sítí a uveřejněných inzerátů nabízet k prodeji nejrůznější zboží – hračky, oděvní svršky, parfémy, náramky aj., označené ochrannými známkami značkových společností za výhodné, zhruba třetinové ceny.

19.01.2017 20:50

Do Šantovky se vrací největší veřejný průvod cosplayerů v Česku. Tentokrát s podtitulem víkend se superhrdiny. Pořadatelé slibují návštěvníkům po dobu dvou dní od pátku 27. do soboty 28. ledna oživlý fiktivní svět festivalové podoby. 

18.01.2017 17:35

Členové petičního výboru Petice "Za zachování stávajícího stavu parku a jeho okolí před RG a ZŠ města Prostějova na ulici Studentská v plném rozsahu a beze změn" předali 5. ledna primátorce města Prostějova Aleně Raškové petiční archy s 3 126 podpisy. Petici projednala Rada města Prostějova a doporučila zastupitelstvu, aby ji přijalo. Od 16. ledna je ale všechno jinak.  

17.01.2017 17:01

V období od 9. 1. 2017 – 13. 1. 2017 byly na Ztáty a nálezy Prostějov doručeny dva předměty. Majitele hledá telefon a hodinky.

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce