Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Město pokračuje v budování sítě cyklostezek
26.01.2017 16:55

Připojit další cyklostezku do generelu stezek v Prostějově - téma, o kterém mimo jiné jednali radní na své poslední schůzi. Na řadě je vybudování úseku cyklostezky v trase Martinákova - Pod Kosířem. Zastupitelé budou pro tuto investiční akci rozhodovat o vyčlenění finančních prostředků.

24.01.2017 12:25

Středisko Europe Direct Olomouc ve spolupráci s Eurocentrem Olomouc, poradenskou sítí EURES, Europe Direct Bruntál a společností Student Agency pořádá 16. února Den mobility – workshop.


22.01.2017 13:09

Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality SKPV územního odboru Olomouc zahájili trestní stíhání 25leté ženy z Olomoucka, kterou obvinili ze dvou trestných činů. Trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením a trestného činu neoprávněné podnikání. Tohoto protiprávního jednání se měla dopustit tím, že v době od října roku 2014 do října 2015 měla prostřednictvím internetových stránek na jedné ze sociálních sítí a uveřejněných inzerátů nabízet k prodeji nejrůznější zboží – hračky, oděvní svršky, parfémy, náramky aj., označené ochrannými známkami značkových společností za výhodné, zhruba třetinové ceny.

19.01.2017 20:50

Do Šantovky se vrací největší veřejný průvod cosplayerů v Česku. Tentokrát s podtitulem víkend se superhrdiny. Pořadatelé slibují návštěvníkům po dobu dvou dní od pátku 27. do soboty 28. ledna oživlý fiktivní svět festivalové podoby. 

18.01.2017 17:35

Členové petičního výboru Petice "Za zachování stávajícího stavu parku a jeho okolí před RG a ZŠ města Prostějova na ulici Studentská v plném rozsahu a beze změn" předali 5. ledna primátorce města Prostějova Aleně Raškové petiční archy s 3 126 podpisy. Petici projednala Rada města Prostějova a doporučila zastupitelstvu, aby ji přijalo. Od 16. ledna je ale všechno jinak.  

17.01.2017 17:01

V období od 9. 1. 2017 – 13. 1. 2017 byly na Ztáty a nálezy Prostějov doručeny dva předměty. Majitele hledá telefon a hodinky.

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce