Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Ara ararauna je nejochočitelnějším z papoušků
27.01.2016 15:22

Myslíte si, že ZOO Olomouc nechová papoušky? To, že je nevidíte v žádné z voliér neznamená, že by v Olomouci nebyli. Jen pro ně zahrada zatím nemá vhodné expoziční prostory a tak přebývají v jejím zázemí.

27.01.2016 15:22

Cílem dotačního programu je podpora činnosti jednotlivců nebo obcí, které se zabývají službami v oblasti protidrogové prevence v Olomouckém kraji. Olomoucký kraj, stejně jako v předchozích třech letech, rozdělí mezi žadatele o dotaci 2 500 000 korun. Zájem o finanční podporu se přitom každý rok zvyšuje.

27.01.2016 15:18

Roční dálniční známka platí vždy od 1. 12. daného roku do 31. 1. roku následujícího. To znamená, že od 1. 2. 2016 má každý řidič, který využívá zpoplatněné silniční úseky, povinnost mít na čelním skle svého osobního auta vylepenu novou dálniční známku na rok 2016.


23.01.2016 09:29

V průběhu roku 2015 hasiči Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje zlikvidovali celkem 5772 událostí, což je o 215 událostí méně než v roce 2014. Při požárech hasiči bezprostředně zachránili 24 osob, dalších 98 evakuovali z ohrožených prostor.

23.01.2016 09:27

Z trestného činu podvod podezírají policisté dvaapadesátiletou ženu z Prostějovska.

23.01.2016 09:24

Ministerstvo dopravy společně se Státním fondem dopravní infrastruktury vyzývá ke zvýšené opatrnosti při nákupu dálničních kupónů na rok 2016. Celní správa v těchto dnech odhalila první padělky dálničních kupónů pro tento rok.

16.01.2016 07:27

V sobotu 22. 1. 2016 v době od 14 do 18 hodin otevře své dveře veřejnosti Ekocentrum Iris Prostějov.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce