Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Sbírka pro kyjevské děti je v plném proudu
31.01.2015 12:47

Jitka Kaprálová Šeluďková se ujala organizace dobré věci. Pořádá charitativní sbírku věcí na pomoc dětem ukrajinských běženců. Díky laskavosti společnosti Vít Spáčil Prádelny a čistírny na Husově nám. 10 v Prostějově, která je sběrným místem, můžete pomoci i vy.

31.01.2015 12:45

Pracovní smlouvy bez potřebných náležitostí, nevyplacení mzdy ve lhůtě splatnosti či nevydání potvrzení o zaměstnání. To jsou jedny z nejčastějších nedostatků, které při kontrolách v roce 2014 zjistil Státní úřad inspekce práce.

31.01.2015 12:42

Dne 17. prosince loňského roku jsme vás informovali o loupežném přepadení, ke kterému došlo v úterý 16. prosince v Krasické ulici v Prostějově. tehdy krátce před půl pátou ráno vstoupil do baru maskovaný pachatel. V ruce držel předmět, připomínající zbraň, kterým namířil na obsluhu a požadoval vydání peněz. Ta mu z obavy o život vydala číšnický flek s provozní finanční hotovostí.

31.01.2015 08:07

Dnes je 31. ledna. Je sobota a poslední den prvního měsíce roku 2015. V roce 1915, v první světové válce, Německo použilo nervový plyn proti Rusům. V té druhé světové 31. ledna 1943 Jižní skupina 6. armády polního maršála Friedricha Pauluse u Stalingradu kapitulovala a o rok později se ve stejný den americké síly vylodily na Marshallových ostrovech. V roce 1958 vypustily Spojené státy svou první družici Explorer 1 do vesmíru, v roce 1966 vystartovala LUNA 9 - první sonda, která měkce přistála na Měsíci.

31.01.2015 08:05

Minulou středu došlo k dopravní nehodě na železničním přejezdu na výpadovce na Kostelec na Hané, kdy se dodávka střetla s projíždějícím vlakem. Jedenadvacetiletý řidič dodávky skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Jak jsme zjistili, mladý muž následkům těžkého zranění podlehl.

31.01.2015 08:00

Po celý únor bude v Galerii Šantovka v Olomouci k vidění mnoho exponátů z leteckého prostředí. Expozici bude vévodit legendární sovětský stíhací letoun MiG-21, který ještě donedávna chránil i naše nebe a v řadě zemí stále slouží. Návštěvníci si ale budou moci prohlédnout i celou řadu "detailů", například motor z vrtulníku Mi-8 či různé přístroje a kombinézy.

31.01.2015 07:57

Ministerstvo zdravotnictví varuje před problematickým výrobkem, bylinným gelem s označením Harpago Čertův dráp. Problém je v tom, že odpovědná osoba uvedená na obalu již neexistuje, což odporuje evropským normám.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce