Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Sběrna starý krucifix nevzala. Pokoutný prodejce vylezl z úkrytu a skončil na policii
31.01.2014 14:47

Prostějov – Litinový krucifix v roztříštěném stavu chtěl prodat ve sběrných surovinách sedmadvacetiletý mladík s cizím občanským průkazem. Strážníkům nejdříve zmizel, ale pak jim nahrála jeho neodbytná snaha šestnáct kilo kovu zpeněžit.

31.01.2014 14:04

Prostějovsko – Pokud se chystáte o víkendu pryč, třeba na hory, dejte pozor na cestě. Meteorologové vydali výstrahu přes extrémně silným větrem, námrazou a ledovkou. Platí pro třináct krajů včetně Olomouckého.

31.01.2014 13:55

Prostějov – Pokud jste ženy činu a hledáte aktivitu, u které byste se mohly hýbat a zároveň se pobavit, zbystřete. Chcete si najít nové přátele a toužíte zažít legraci? Zkuste pádlovat v ženské posádce dračích lodí. Prostějovská jednotka totiž hledá ženy do svého týmu. 

31.01.2014 12:30

Prostějov – „Krásné narozeniny,“ znělo nemocničním pokojem u lůžka Věnceslavy Hrubanové. Právě dnes oslavila sto tři roků. Své stáří si doposud užívala v kruhu rodiny a poslední dva měsíce trávila v domově důchodců. Pak přišel špatný krok a teď leží se zlomeninou pánve v prostějovské nemocnici. U jejího lůžka se dnes vystřídala jak rodina, tak vedení nemocnice i personál s gratulacemi.

31.01.2014 10:26

Prostějovsko – Zamilované páry, které drží Valentýna, zamíří na kosířskou rozhlednu, a jak doufají lékaři, také do transfúzní stanice. Odměnou jim bude večeře v restauraci.

31.01.2014 09:34

Prostějov -  Jednou kulatý rondel, podruhé rozšíření jízdních pruhů, následně křižovatka oválného tvaru. Tak zatím probíhaly snahy vyřešit dopravní situaci na Poděbradově náměstí. Teď je na řadě zcela jiný postup. Řidiči by mohli jezdit po dvou kruhových křižovatkách. První rondel by byl u Žeranovské a druhý na křížení Brněnské a Wolkerovy ulice.

31.01.2014 09:25

Prostějov, Česko – Dnes končí platnost loňských dálničních známek. S nákupem nové neotálejte, radí dopravní experti, známky mohou být přechodně vyprodané. Ceny se nemění, celoroční nálepka přijde na patnáct set.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce