Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Modřany Power v insolvenci: Vymstí se městu liknavost?
31.01.2013

Prostějov - Vymstí se městu liknavost v postupu proti firmě Modřany Power, jež nepostavila v průmyslové zóně výrobní areál a svévolně pozemky zastavila kvůli obřímu úvěru? Zastupitelstvo nejprve rozhodlo odstoupit od smlouvy, poté ho však odložilo. Jednání s dalším investorem, který by převzal štafetu, se nezdařilo. Modřany Power, které dluží městu přes šest milionů, jsou od minulého týdne v insolvenci.

31.01.2013

Prostějov - Magistrátu se pod rukama zbořilo hned několik výběrových řízení poslední doby. O nabízený produkt mělo zájem pramálo firem nebo nesplnily podmínky, a tak muselo být vše zastaveno. O co šlo?

31.01.2013

Březsko / Brodek u Prostějova - Ještě než stačili hasiči dnes ráno vyprostit z příkopu v Březsku havarované auto, odehrála se tam další nehoda stejného scénáře. U Brodku zase zůstala po srážce dvou aut zraněná osoba.

31.01.2013

Prostějov - „Ze školství jsem přišla a opět se tam vracím," říká končící ředitelka divadla Alena Spurná. Na staronové působení se velice těší a dětem i maturantům bude předávat své znalosti z angličtiny. Na rozloučenou jsme ji požádali o rozhovor.

31.01.2013

Prostějovsko - Ačkoli je statistika úmrtí na železnici v prostějovském okrese stále vysoká, není tak zoufalá jako v minulých letech. Oproti roku 2011 mrtvých výrazně ubylo a co víc, klesl i počet těžce zraněných.

30.01.2013

Prostějov - Maskovaný lupič s nožem přepadl včera kolem půl druhé odpoledne prodavačku na Šárce. Odešel s pěti tisícovkami.

30.01.2013

Prostějov - Případ Anny Lakatošové, která sedí ve vězení za zneužívání sociálních dávek, nekončí. Prostějovský jednatel Občanského sdružení Olašských Romů Dunera Ladislav Lakatoš podal ke Krajskému soudu v Brně správní žalobu. Žaluje nejen ministra spravedlnosti a nejvyššího státního zástupce, ale také vedlejší účastníky - Ústavní soud a poslaneckou sněmovnu.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce