Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Bývalý úřad obsadili lékaři
31.01.2012

Vrbátky - Bývalá budova obecního úřadu má dnes zcela nový kabát. Za tři a půl milionu korun z něj udělali takzvaný polyfunkční dům. Zítra odpoledne bude  slavnostně otevřen. V jarních měsících už jen zbývá upravit okolní zeleň.

31.01.2012

Prostějovsko - Špatným krmením můžeme zvířata ve volné přírodě i zabít. Příkladem je slané a plesnivé pečivo. Na to, jak správně krmit a co dělat v případě nálezu zraněného zvířete, jsme se zeptali v Němčicích nad Hanou ve Stanici pro handicapované živočichy. Rady nám poskytl vedoucí Drahoš Kňourek.

31.01.2012

Prostějov - Uplynulý víkend byl v prostějovské hale Reálného gymnázia ve znamení celorepublikového tanečního souboje v disco&freestyle tancích, hip hopu a elektric boogie. Na parketu řádili ti nejlepší taneční borci z několika republikových klubů včetně prostějovských mistrů Evropy a světa z Taneční školy Hubený, která celou akci pořádala. Skvělých šest zlatých medailí v disco&freestyle tancích a o jednu více v hip hopu zůstalo doma.

31.01.2012

Konec trhání citových vazeb

Prostějov - Stavba domova Daliborka, určená pro seniory a jejich dospělé děti s postižením, naplno pokračuje. Bydlet by tady lidé mohli už od září. Náklady určené na celou stavbu si vyžádají 35 milionů korun. Doposud se proinvestovala asi polovina. Dokončením Daliborky ale plány nekončí. Ve druhé etapě by snad mohlo vzniknout chráněné bydlení Marta a později chráněné bydlení „Matky Terezy".

31.01.2012

Prostějov - Radní poprvé v historii města vyslyšeli žádost mladých a vyčlenili pro jejich výtvarnou tvorbu dvě zdi - ve Vrahovicích a na Vápenici. Pokud jim plochy na graffiti nebudou stačit, musí o případných dalších místech jednat s možnými majiteli. Město jich více už nemá.

30.01.2012

Radnice by ale neměla přijít zkrátka

Prostějov - Novela zákona, která už prošla senátem, mění systém zpoplatňování výherních hracích přístrojů. Město přestalo vybírat poplatky, protože nově kompetence přecházejí na finanční úřady. Objem peněz, které město letos z hazardu získá, se nedá příliš odhadnout, ale podle vyjádření vedoucího finančního odboru městského úřadu Radima Cardy by mohly příjmy zůstat na podobné úrovni jako doposud. Počet přístrojů ve městě - 1 150 - se zřejmě také výrazně nezmění.

30.01.2012

Prostějov - Nejhorší situace v Olomouckém kraji. Takový je aktuální stav prostějovského ovzduší. Ze včerejška na dnešek víc než čtyřnásobně překročila koncentrace tuhých znečišťujících látek suspendovaných částic PM10 povolený limit. Lidé by měli omezit pohyb venku a méně větrat.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce