Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

31.01.2011

Ptení - Pila ve Ptení se sice zvolna rozjela, má ale v současné době velké potíže s přetrvávajícími obrovskými dluhy a nárůstem cen za dřevní hmotu.

30.01.2011

Prostějov - Ani mrazivé teploty neodradily náruživé tanečníky, aby si přímo před prostějovskou radnicí v sobotu odpoledne na zasněženém náměstí střihly polku, valčík, jive, čaču, kankán, letkis a další oblíbené tance. Netradiční ples byl protestní akcí proti plánovanému zrušení jediného velkého společenského sálu ve městě.

27.01.2011

Prostějov - Na hlavu řady lidí spojených s Oděvním podnikem Prostějov padají žaloby. Insolvenční správce OP Jaroslav Svoboda zažaloval hlavní akcionáře podniku, zástupce bank i bývalého generálního ředitele OP Jiřího Tuvoru.

14.01.2011

Držovice / Prostějov - Znalecké posudky o vyrovnání majetku hovoří zcela odlišně, každý ve prospěch svého objednavatele. Zatímco Držovice požadují po Prostějovu devět a půl milionu korun, samotný Prostějov uznává pouhou třetinu.

13.01.2011

Prostějov - Tragické neštěstí na železnici ukončilo v neděli večer život teprve osmnáctiletého nadějného plavce Ondřeje Palatky.

12.01.2011

Prostějov - Devadesátiletá žena šokovala své okolí, když se rozhodla zabít sebe i svou postiženou dvaasedmdesátiletou dceru. V domě v Kučerově ulici omámila ji i sebe kokteilem alkoholu a léků a poté pustila plyn.

10.01.2011

Prostějov - Velké množství psích výkalů pobouřilo sousedy ženy, která nechávala před domem volně venčit svého psa a neuklízela po něm. Přivolaní strážníci navíc zjistili, že pes není ani řádně přihlášen.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce