Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Revitalizace Náměstí Spojenců v plném proudu. Podívejte se
26.06.2017 07:20

Revitalizace Náměstí Spojenců v Prostějově je v plném proudu. Provádí ji společnost STRABAG jako vítěz výběrového řízení, městskou pokladnu přijde na 25,3 milionu korun.

25.06.2017 08:13

Pondělí

Peace Run je nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Posláním běhu je vytvářet a šířit atmosféru přátelství, míru, porozumění. Současně překonávat hranice mezi lidmi nejrůznějších národů, přesvědčení a hranice v nás samotných. Je inspirací k hledání toho, co ve skutečnosti vyjadřuje slovo “mír”, jak jej může každý z nás v běžném životě naplňovat a co nás spojuje. Mírová pochodeň v doprovodu čtyř desítek běžců z celého světa se v sobotu zastavila i na Plumlovské přehradě, kde jí složil poklonu Bernhardt plumlovský drak. Peace Run založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy (1931-2007), který službě ideálům světového míru a harmonie věnoval celý svůj život. Svou životní filozofií, dílem a neúnavným úsilím inspiroval lidi nejrůznějších národů a kultur, za což obdržel mnohá mezinárodní ocenění. 

24.06.2017 08:20

Turistická oblast Beskydy – Valašsko se letos v létě stane rájem pro turisty, cyklisty a pro všechny, kteří mají rádi dovolenou v přírodě a pohodový relax. Přilákat je má už téměř 1 100 kilometrů cyklostezek rozdělených do bezmála čtyř desítek značených tras, vylepšená lanovka na Pustevny s novou stanicí či pěší stezka nad zemí nazvaná Beskydské nebe. Novinkou je i Pivní stezka Beskydami vedoucí přes 14 pivovarů a minipivovarů, které nabízí na 80 druhů zlatavého moku, exkurze ve výrobě i gastronomické zážitky.

23.06.2017 08:04

Knihovníci pro léto připravili deset více či méně konkrétních kritérií, pomocí kterých si čtenáři mohou knihy vybírat. Vypůjčením a samozřejmě přečtením knih postupně plní Letní výzvu knihovny.

22.06.2017 06:26

Počasí u nás bude dnes ovlivňovat rozsáhlá oblast vyššího tlaku vzduchu nad jihozápadní a jižní Evropou. Dnes večer postoupí ze západní do střední Evropy studená fronta, před kterou k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu. Od čtvrtka 22. 6. se nebezpečí rozšíří na většinu území Čech a jih Moravy. Ojedinělé přeháňky a bouřky během středy a studená fronta v noci na pátek 23. 6. nebezpečí vzniku požárů pravděpodobně výrazněji nesníží.

21.06.2017 07:27

Zdejší mateřinka, která patří pod ZŠ a MŠ Palackého, pořádá pro děti různé akce. Stalo se tradicí, že škola pracuje na propojení svých jednotlivých součástí tak, aby školu opouštějící deváťáci přebrali kus zodpovědnosti v podobě přípravy oslav Dne dětí právě pro ty nejmenší v mateřské škole. Nejinak tomu bylo i letos.

20.06.2017 06:28

Pokud máte rádi přírodovědné a technické zajímavosti či experimenty, pak se dnes dopoledne projděte po prostějovském náměstí. Od 8.30 do 12 hodin se zde totiž uskuteční akce s názvem Věda v ulicích.

19.06.2017 08:50

Třicítka chybějících odlitků, které slouží jako dvířka k elektrické výzbroji sloupu, už opět doplňuje osvětlení. Město se tak postaralo, kromě obnovy, o zachování zbytků historických sloupů, které jsou významným estetickým a funkčním technickým zařízením ve městě.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce