Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Aktuálně

Názory

Nakupujete v e-shopech? Pozor na ně!
Dnes 07:33

Česká obchodní inspekce (ČOI) zveřejnila v pondělí výsledky kontrol e-shopů, které prováděla v prvním čtvrtletí letošního roku. Výsledky jsou alarmující. Od 4. ledna do konce března 2018 provedli inspektoři 270 kontrol, pochybení zjistili při 234 z nich. Nejhorší výsledky odhalil inspektorát pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj, který zjistil závady při všech 48 kontrolách, které provedl.

Dnes 07:31

Po čtyřech letech jdeme opět ke komunálním volbám. Prezident České republiky Miloš Zeman vyhlašuje volby do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a městských částí ve statutárních městech a stanoví jejich konání na pátek 5. října a sobotu 6. října 2018.

17.06.2018 08:40

V minulých dnech vyrazili k plumlovské přehradě hygienici, aby provedli už třetí kontrolu kvality vody. Zajímalo je především množství sinic.

17.06.2018 08:39

Město Prostějov uspělo s žádostí o dotaci na rekonstrukci a dostavbu hasičské zbrojnice ve Vrahovicích. Na tuto akci byla přidělena Ministerstvem vnitra dotace ve výši zhruba čtyři miliony korun.

16.06.2018 07:23

Dnes odpoledne proběhnou prohlídky prostějovského zámku na Pernštýnském náměstí. Studenti SOŠPO provedou zájemce prostorami prostějovského zámku, kam se běžně nelze dostat. Jedná se o místnosti nad průjezdem do zámku, které byly v loňském roce zrestaurovány s cílem zachovat autentickou podobu původní renesanční výzdoby.

16.06.2018 07:21

Chovatelé zvou všechny milovníky zvířátek tuto sobotu do Plumlova. Proběhne zde už čtvrtý ročník výstavy teddy králíků a beránků, letos doplněná o celostátní výstavu exotických ježků.

15.06.2018 07:57

V roce 2017 zajistil Odbor rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova zpracování investičního záměru „Úprava veřejného prostranství okolí zámku v Prostějově“. Autorem je Petr Gottwald. V letošním roce pak na tuto studii navázal „Návrh Pernštýnského náměstí včetně řešení vodních prvků“ – autoři Petr Gottwald, Eva Uchytilová a Ĺubomír Kipila. Podívejte se na návrh řešení.

15.06.2018 07:55

Svatojánská noc se v parku zámku Čechy pod Kosířem bude konat v sobotu 23. června 2018. Od 18 do 21 hodin je připravena cesta parkem s lesními strašidýlky, od 21 do 21.30 hodin světluškový průvod, ve 21.30 hodin bude zapálena slavnostní vatra.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce