Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Věda v ulicích. Už dnes!
18.06.2019 06:31

Školní mládeži, ale i široké veřejnosti budou dnes, to je v úterý 18. června v době od 8:30 do 12 hodin na hlavním prostějovském náměstí u muzea prezentovány atraktivní formou různé přírodovědné a technické zajímavosti a experimenty. Mnohé z nich si mohou zájemci i sami prakticky vyzkoušet.

18.06.2019 06:30

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nepovolenou látku - hořčík ve formě kovu v doplňku stravy „Molekulární vodík H2 Viva“, označení šarže LOT#14498, země původu USA.

17.06.2019 08:23

Celkem 35x vyjížděli v neděli odpoledne hasiči odklízet následky silných bouřek v Olomouckém kraji. Potopa se bohužel vrátila i na Prostějovsko, do míst, kde voda řádila už 13. června.

17.06.2019 08:21

Celkem 21 zájemců o práci sanitáře absolvovalo tento týden úspěšně tříměsíční sanitářský kurz v Nemocnici Prostějov. Účastníci kurzu prošli teoretickou i praktickou výukou a získali poznatky z ošetřovatelské péče, anatomie, hygieny i základů právních předpisů.

14.06.2019 07:07

Rodinná vila Josefa Kováříka na Vojáčkově náměstí v Prostějově je kulturní památkou. Významná stavba české architektonické moderny z roku 1911 je z dílny brněnského architekta Emila Králíka. Nemovitost před více jak rokem získalo družstvo Kováříkova vila, které se již pustilo do oprav toho nejnutnějšího. Jejímu předsedovi Martinu Radičovi jsme položili několik otázek, týkajících se budoucnosti objektu.

13.06.2019 06:25

Rada města Prostějova doporučuje zastupitelům schválit záměr na přípravu projektu spolku Odpady Olomouckého kraje, z.s., na využívání zbytkových směsných komunálních odpadů na území Olomouckého kraje, a rozhodnout o účasti a majetkovém vstupu města do společnosti Servisní společnost odpady Olomouckého kraje a.s.

11.06.2019 06:02

Jahodárna Prostějov hlásí nadbytek raných odrůd jahod a proto vyhlašuje akci. Kilo jahod teď stojí pouhých 49 Kč při samosběru.

10.06.2019 07:35

Recyklovatelné Vratné misky, které za svůj život nahradí až 600 těch jednorázových, mohou od pátku vyzkoušet lidé v Olomouci, Praze, Brně, Hradci Králové a Plzni. Právě v těchto městech totiž začíná fungovat nový projekt zaměřený na minimalizaci plastového odpadu.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce