Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Botanická zahrada zve k návštěvě
25.05.2017 07:21

Dnešní počasí už zase není nic moc a studený vítr připomíná spíše podzim než slunné jaro se spoustou květin. Nicméně ani počasí nezabránilo azalkám v botanické zahradě vykvést něžnou krásou barev.

reklama
banner

24.05.2017 07:30

Do zábavné soutěže pro seniory v Kolářových sadech se mohla zapojit družstva i jednotlivci. V příjemném prostředí parku soutěžili všichni, co chtějí být aktivní. Všechny disciplíny byly přizpůsobeny věku soutěžících. 

23.05.2017 07:50

Povodí Moravy realizuje řadu opatření v povodí nádrže Plumlov, zejména technických opatření na Plumlovské přehradě a Podhradském rybníku. Všechna opatření mají jediný cíl - zajistit co nejlepší kvalitu vody v nádržích.

22.05.2017 08:46

Vedení Olomouckého kraje vybralo šéfa Krajského úřadu Olomouckého kraje. Z patnácti kandidátů uspěl u šestičlenné komise tajemník Magistrátu města Prostějova Lubomír Baláš.

22.05.2017 08:44

Řidiče, kteří se chtějí dostat do Smržic, čeká menší komplikace. První odbočku z Kostelecké ulice totiž uzavřela oprava železnice.

21.05.2017 08:00

Pondělí

V obřadní síni radnice se předávaly Ceny města Prostějova. Tradiční "krystal" od uměleckého skláře Jana Jankůje dnes obdrželi:

Jiří Andrýsek byl vyznamenán Cenou města Prostějova 2016 za pořádání fotografických výstav a reprezentaci města Prostějova.

PhDr. Marie Dokoupilová získala cenu za celoživotní vědeckou práci a četnou publikační činnost o historii města Prostějova.

JUDr. František Doležel obdržel Cenu města Prostějova in memoriam za celoživotní boj za pravdu, spravedlnost a lidská práva.

JUDr. Jarmila Pospíšilová cenu získala za celoživotní literární tvorbu, která mnohonásobně překračuje hranice regionu.

Bc. Dana Zbořilová byla oceněna za propagaci města Prostějova na mezinárodní úrovni a dlouholetou činnost v oblasti sportu.  

19.05.2017 07:16

Primátorka města Prostějova Alena Rašková převzala pro město Prostějov ocenění za nejpřívětivější úřad Olomouckého kraje.

15.05.2017 07:30

Naprostou změnu vzhledu oblíbeného obchodu avizuje pohled za bedlivě střeženou ohradu na Újezdě. Nový Lidl se pomalu klube a bude impozantní.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce