Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Revitalizace náměstí přijde na 25 milionů
24.03.2017 06:34

V letošním roce bude zahájena investiční akce s názvem „Náměstí Spojenců, Prostějov – úprava komunikací, chodníků, hracích ploch, veřejného osvětlení a zeleně“. Nejvýhodnější nabídku předložila ve výběrovém řízení společnost STRABAG a. s., a to částku 25 385 340,79 Kč včetně DPH.

reklama
banner

23.03.2017 07:08

Třetí den svého pobytu v Olomouckém kraji zahájila hlava státu návštěvou 601. skupiny speciálních sil generála Moravce v Prostějově.

23.03.2017 07:01

Dříve narození pamatují na nedělní taneční čaje, u nichž se bavili nejen zcela mladí. Tradice tanečních odpolední se možná do Prostějova vrací...

21.03.2017 08:20

Od 20. března je na návštěvě Olomouckého kraje prezident Miloš Zeman. V programu má setkání s obyvateli Hněvotína, Šternberka a Uničova na Olomoucku. Na závěr své třídenní návštěvy bude ve středu hostem prostějovského regionu.

21.03.2017 08:15

Projekt prostějovských studentů, který se zaměřil na lidi bez domova, se rozjel polovině února. Denně se u stolku na místním nádraží v Prostějově, kde dobrovolníci rozdávají teplou polévku, vystřídá minimálně dvacítka bezdomovců. Za jídlo a hlavně pozornost, které se jim dostává, děkují.

19.03.2017 08:28

Pondělí

V pondělí začala uzavírka Plumlovské ulice v Prostějově. I když je částečná, znatelně zkomplikuje život motoristům. Důvodem je rekonstrukce vodovodu v úseku od Jiráskova náměstí po Březinovu ulici. Práce by měly být ukončeny 31.7.2017. (ber)

18.03.2017 07:32

Již podruhé se Střední zdravotnická škola Prostějov zapojila do charitativního projektu Sněhuláci pro Afriku, který byl letos zaměřen na finanční pomoc při transportu jízdních kol do Gambie. Kola tam dělají radost místním dětem.

17.03.2017 08:38

U příležitosti Světového dne vody uspořádá Povodí Moravy, s.p. den otevřených dveří na přehradách Bystřička, Plumlov a Koryčany. Zájemci mohou nahlédnout do vnitřních prostor přehrad, a to příští sobotu 25. března 2017. Prohlídky s průvodcem začínají vždy v celou hodinu od 9 do 14 hodin.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce