Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Prostějovský Den Země se povedl
23.04.2017 08:35

Sobotní dopoledne patřilo na prostějovském hlavním náměstí Dnu Země. Ten přilákal do centra města stovky malých i velkých návštěvníků.

reklama
banner

21.04.2017 07:20

Před několika dny Prostějovany zarmoutila smutná zpráva. Ve věku 70 let odešel navždy Václav Kolář. Bývalý ředitel Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova zanechal v srdcích mnoha lidí nesmazatelnou stopu. Ve čtvrtek se uskutečnilo poslední rozloučení.

20.04.2017 08:07

Lidé si od května budou moci žádat o finanční podporu při budování systémů na zalévání, případně využití v domácnosti. Program je určený pro rodinné a bytové domy.

19.04.2017 07:04

V tento den anglický kapitán James Cook s lodí Endavoutr a přistál u východního pobřeží Austrálie v Botany Bay. Jeho první plavba měla sice veděcké krytí, ale hlavně měla za cíl objevit Terra Australia, neznámou zemi, o níž byli mnozí vědci přesvědčeni.


19.04.2017 06:59

Ve dnech 18. 4. - 5. 5. 2017 bude uzavřena ulice Kotěrova z důvodu rekonstrukce plynovodu.

Stavbu provádí Montáže inženýrských sítí spol. s.r.o., Protivanov, odpovědná osoba Richard Floryán, tel. 603 529 657. (red)13.04.2017 07:34

Projekt Fotbalový Skřítek odstartoval. Jde o film, za kterým stojí Michal Miki Grepl, autor krátkého westernového snímku Dnes je dobrý den na smrt. Na realizaci svého fotbalového snu nyní shání finance i na Startovači.

12.04.2017 07:15

Nová prodejna Lidl na Újezdě se zvedá do výšky. Druhé patro stavby by mělo fungovat jako zázemí pro personál.

11.04.2017 07:00

Více než 70 000 dobrovolníků při letošních jarních úklidech sesbíralo 1 080 tun odpadů na 1 750 místech v celé České republice. Zapojilo se tak zhruba o 20% dobrovolníků více, než na jaře loňského roku. I díky příznivému víkendovému počasí účast naplnila očekávání pořadatelů akce ze spolku Ekosmák a Českého svazu ochránců přírody.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce