Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Aktuálně

Názory

Vrahovičtí pokřtí knihu
Dnes 07:38

Spolek za staré Vrahovice srdečně zve širokou veřejnost na křest knihy Vrahovice v moderní době, Dějiny obce v letech 1885–1973. Křest se uskuteční dne 21. prosince ve 14:00 hod. v Domě služeb ve Vrahovické ulici.

Dnes 07:36

Prostějovský chrám sv. Jana Nepomuckého (v běžné mluvě U Milosrdných) je již delší dobu znám tím, že tam probíhají zajímavé varhanní koncerty. Je však smutnou pravdou, že nástroj pomalu dosluhuje a je nutno přikročit ke generální opravě. Proto zde vznikla aktivita, která pořádá pravidelné varhanní koncerty a je možno dokonce již předem „adoptovat“ některou z píšťal nového nástroje – třebas ve jménu nově narozeného prostějovského občánka.

09.12.2019 08:32

Od 1. prosince mohou motoristé využívat roční dálniční známky pro rok 2020. Jejich cena se proti letošním nezměnila, pro osobní vozy vyjde na 1 500 korun. Známky platí až do konce ledna 2021.

09.12.2019 08:28

Již osmý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci s občanským sdružením Dobré místo pro život. Radost můžete opět udělat dětem i seniorům z našeho regionu.

07.12.2019 08:32

V letech 2017 a 2018 se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvedla a zůstala na 86,24 Kč s 15% DPH. Moravská vodárenská oznámila pro rok 2019 navýšení na 89,69 korun za metr kubický. Od ledna 2020 si za vodu opět připlatíme. I tentokrát je u nás dražší než na Zlínsku či Olomoucku.

07.12.2019 08:30

Na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov darovala krev v pondělí 2. 12. více než třicítka vojáků ze 102. průzkumného praporu v Prostějově. Každý rok 102. průzkumný prapor generála Karla Palečka Prostějov pořádá charitativní akci praporu. Letošním rozhodnutím bylo darování krve.

06.12.2019 07:40

S blížícími se svátky se začíná zvyšovat počet lidí navštěvujících nákupní centra. S větší koncentrací lidí souvisí bohužel také vyšší aktivita různých zlodějíčků, kteří se rádi obohatí na úkor nakupujících shánějících vánoční dárky. Vzhledem k nakupování dárků sebou lidé v tomto období také často nosí větší částky peněz než obvykle a škoda v takových případech je pak vyšší. Proto policisté v tomto období častěji vyráží do nákupních zón, kde nejen působí preventivně, ale také občany aktivně upozorňují na hrozící rizika.

06.12.2019 07:38

Pokud si chcete vybrat a vlastnoručně uřezat letošní vánoční stromeček, není nic jednoduššího, než zajet na Bělecký Mlýn.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce