Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Aktuálně

Názory

Prostějov zabodoval v soutěži AKTIVNÍ OBEC 2018
Dnes 08:49

Soutěž o titul AKTIVNÍ OBEC začala letos již prvním dubnovým dnem, skončila posledním dnem v září 2018. Oproti loňskému roku bylo prodlouženo její trvání ze tří na šest měsíců. U přihlášených byl evidován průměrný nárůst sběru vyřazených elektrozařízení v červených kontejnerech o 9 %. U třiceti obcí, které se umístily na horních příčkách, byl nárůst dokonce přes 10 %. Soutěž nejenže podporuje sběr vysloužilých elektrozařízení v červených kontejnerech, ale také motivuje obce k podpoře osvěty týkající se důležitosti zpětného odběru a recyklace starých elektrospotřebičů.

Dnes 08:47

Město Prostějov uzavřelo se spolkem Hanácký Jeruzalém smlouvy o uložení prvních deseti Kamenů zmizelých v prostějovských ulicích. Kameny připomínající oběti holocaustu se objeví před domy, odkud lidé nedobrovolně odcházeli do transportů. Převážně se jednalo o židovské občany, kteří byli masově vražděni kvůli svému původu.

09.12.2018 08:34

Vánoce už tradičně přitahují kapsáře a drobné zloděje. Plné obchody a tržiště jsou pro ně úplný ráj. Využívají tlačenic i toho, že lidé s sebou při nákupech vánočních dárků nosí víc peněz a jsou také méně opatrní. S blížícím se adventem a nastávajícími vánočními svátky se lidé více zaměřují na nákupy dárků pod stromeček a přípravy spojené s příchodem nového roku. Velice často všichni chvátají, a tak zapomínají na svoji bezpečnost a ochranu svého majetku.

09.12.2018 08:31

Pracoviště oddělení důchodového pojištění a oddělení lékařské posudkové služby (LPS) Okresní správy sociálního zabezpečení Prostějov se přestěhovalo na adresu Plumlovská 458/36, Prostějov.V pondělí 10. prosince 2018 začnou fungovat pracoviště oddělení důchodového pojištění a oddělení lékařské posudkové služby (LPS) v budově bývalé porodnice.

08.12.2018 07:49

Obchod Bez Obalu v srdci Hané v Kravařově ulici č. 8 v Prostějově je nyní, před Vánoci, velmi dobře zásoben vším, co by na vánočních stolech nemělo chybět.

08.12.2018 07:47

V současné době museli policisté viníky pokutovat. Novelu zákona, která domluvu vrací do hry, podepsal prezident. Ministerstvo vnitra si od změny slibuje snížení administrativní náročnosti.

07.12.2018 08:30

V letech 2017 a 2018 se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvedla a zůstala na 86,24 Kč s 15% DPH. Moravská vodárenská teď oznámila navýšení na 89,69 korun za metr kubický.

07.12.2018 08:29

Družina složená z Mikuláše, andělů a čertů dorazila ve středu 5. prosince do Nemocnice Prostějov. Zpovědi z hříchů, básničky a písničky si přitom čerti s Mikulášem vyžádali nejen od malých pacientů, ale také od pacientů léčebny dlouhodobě nemocných. Odměnou všem zúčastněným byly příjemné chvíle strávené ve svátečním duchu, ale samozřejmě také mikulášská nadílka.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce