Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Autogramiáda Hanáckého Jeruzaléma je v pátek!
16.08.2017 06:45

Autogramiáda knihy Prostějov - Hanácký Jeruzalém autorů Marka Moudrého a Petra Komárka se uskuteční 18. srpna od 16 hodin v knihkupectví Kosmas na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově.

15.08.2017 08:21

Celkem 448 zájemců z Prostějovska dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům prostějovské nemocnice. Ta před pěti lety zahájila pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých odborníci učí lidi praxi i teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Zájem ze strany veřejnosti je přitom značný, a proto nemocnice nabídne hned v září další kurzy, do kterých se mohou zájemci hlásit již nyní.

14.08.2017 08:25

Nová virtuální prohlídka na webu Prostějova nabízí jak letecký pohled na město, tak i „procházku“ po jeho historické části, včetně radnice.

13.08.2017 07:58

Pondělí

Sbírka vršků od PET lahví, do níž se díky iniciativě Milady Sokolové, předsedkyně Okrašlovacího spolku, může zapojit i široká veřejnost, úspěšně pokračuje. Od září 2013 dali sběrači do kontejnerů umístěných v pěti prostějovských provozovnách tisíce víček. Sbírají se i v Mateřské škole A. Krále. Pro Davídka Vítka ze Ptení se ale již sbírat nebudou. Jak uvedla jeho maminka Zdeňka Staňková, původní odběratel ukončil provoz firmy a nového rodiče nesehnali. Sběrná místa ale nekončí. Podle Milady Sokolové je potřebných kolem nás stále dost. „Vršky budeme sbírat opět pro charitu či jiné postižené děti," dodala. „Za ty roky jsem odvezla několik set kilogramů vršků nejen z kontejnerů, ale i z některých prostějovských základních škol, které se do sbírání zapojily," konstatovala s potěšením Milada Sokolová.

12.08.2017 07:35

Stále populárnější Restaurant Day zná svůj nový termín. Bude se konat 27. srpna v době od 11 do 14 hodin opět na zahrádce Národního domu. Jako vždy jej organizují Okrašlovací spolek města Prostějova, Marky obchůdek a Martina Šponarová. Srpnový Restaurant Day hledá posledních pět účastníků, kteří své jídlo či pití nabídnou návštěvníkům!

11.08.2017 08:22

Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje totiž vydala zákaz koupání v přehradě. Důvodem je výskyt nebezpečných sinic, které mají vliv na zdraví lidí i zvířat.

09.08.2017 08:10

Vedení města Prostějova dostalo nedávno několik nabídek na využití zámku ve Ptení. Radní proto přistupují k vyhlášení záměru prodeje zámku a přilehlých pozemků. Prodej bude probíhat formou obálkové metody za nabídnutou kupní cenu, která bude zaplacena před podpisem kupní smlouvy.

08.08.2017 08:16

Nedaleká Kroměříž je díky své historii a jedinečným památkám nazývána Hanáckými Athénami. Věhlas městu přinesly unikátní památky, zejména Arcibiskupský zámek, Květná a Podzámecká zahrada, zapsané od roku 1998 na prestižním seznamu UNESCO a patřící k nejnavštěvovanějším památkám v České republice. My se dnes podíváme do Květné zahrady.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce