Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Prostějov má novou lipovou alej
20.10.2018 07:57

Nová ale byla vysazena podél komunikace v ulici J. Lady, a to u příležitosti 100. výročí vzniku republiky.

20.10.2018 07:55

V nejbližších dnech budou zprovozněny nové cykloboxy, které byly instalovány na autobusovém nádraží v Janáčkově ulici v rámci jeho modernizace. Jedná se o šest boxů s ovládacím panelem. Jejich používání bude bezplatné.

19.10.2018 08:13

Nastávající první muž Prostějova František Jura nehodlá kumulovat funkce. Jak oznámil při podpisu koaliční smlouvy, kvůli postu primátora se vzdá křesla náměstka hejtmana Olomouckého kraje pro kulturu, památkovou péči, tělovýchovu, sport a volný čas.

19.10.2018 08:11

Stále populárnější Restaurant Day zná svůj nový termín! Bude se konat 25. listopadu v restauraci a kavárně Národního domu v Prostějově. Jako vždy jej organizují Okrašlovací spolek města Prostějova a Marky obchůdek pod záštitou Zdravého města. Restaurant Day hledá opět ty, kdo své jídlo či pití nabídnou návštěvníkům!

18.10.2018 06:32

Hned z prvního jednání po podpisu koaliční smlouvy nového vedení města Prostějova vzešlo rozhodnutí o zveřejňování odměn členům dozorčích rad společností stoprocentně vlastněných městem. V tuto chvíli jde o Domovní správu, Lesy města Prostějova a společnost Dřevo Prostějov.

18.10.2018 06:30

Mezi dětmi narozenými v lednu 2018 bylo nejvíce Jakubů a Elišek. Rodiče dali svým potomkům 553 různých chlapeckých a 680 dívčích jmen. Křestní jména dětí narozených v lednu sleduje Český statistický úřad od roku 1999.

17.10.2018 07:52

Nové obyvatele má rybník v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. Rodinka bobrů evropských je sice chráněná zákonem, správě zámku ale působí nemalé starosti. Bobři se totiž pustili do tamějších dřevin.

16.10.2018 06:52

V Prostějově včera proběhla závěrečná fáze povolebního jednání. Zástupci ANO, PÉVÉČKO, ODS a ČSSD podpisy svých představitelů uzavřeli v Prostějově koaliční dohodu. Hostem při podpisu smlouvy byl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce