Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Plavba po
13.07.2014 12:03

Seč na Prostějovsku se svou stovkou obyvatel nepatří mezi největší obce - ovšem jednou za rok se zde počet obyvatel přinejmenším zčtyřnásobí. Bylo tomu i tak tuhle sobotu, kdy se v Seči uskutečnil již 9. ročník Litovelského pětiboje, který navštívily skoro čtyři stovky lidí.

reklama
banner

30.06.2014 11:52

Pátý jezdecký den na Zámečku u Běleckého mlýna nabídl o víkendu parkur, jízdu na koni, mistra westernu Jana Betlacha, koňský fotbal i křtiny nových hříbat. Ta si nadále ponesou životem jména Grand, Gentleman a Goldie.

29.03.2014 05:53

Čechy pod Kosířem - Služín, Stařechovice, Kostelec, Čelechovice, Studenec, Olšany, Třebčín, Lutín, Slatinice, Ludéřov, Kniničky, Drahanovice, Lhota pod Kosířem. Tam všude zastaví dnes spanilá jízda starého kočáru, která zahájí další sezonu Muzea Kočárů v Čechách pod Kosířem a současně turistickou sezonu v celém kraji.

27.03.2014 11:28

Česká republika – Třináct dálkových vlaků Českých drah bude ze soboty na neděli stát. Zpoždění naberou kvůli přechodu ze zimního na letní čas. Regionálních spojů se změna nedotkne.

27.03.2014 09:10

Plumlov – Zámek v Plumlově otevře příští víkend. Na úvod přichystal pohádkové prohlídky pro rodiny a první měsíc sezony završí Slet čarodějnic Plumlovských nadšenců.

18.03.2014 18:29

Prostějovsko – Absolutním vítězem soutěže o nejlepší webové stránky se staly Němčice nad Hanou. O umístění v klání Zlatý erb usilovaly také Mořice, ale bez úspěchu.

10.03.2014 08:45

Plumlov – Současně s opravou hráze poběží u Podhradského rybníka stavba mokřadu. Nádrž pod plumlovským zámkem čeká v úterý výlov. Pak se vypustí a voda se do něj vrátí až za tři měsíce.

05.03.2014 10:16

Drahany – Prostějovsku přibude letos turistická atrakce, jakou nemají široko daleko. Umělá štola v podzemí regionálního muzea v Drahanech bude připomínat, že v nedalekém Repešském žlebu těžili lidé od pravěku železnou rudu.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce