Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Zelený zákal je tichým zlodějem zraku
22.03.2017 07:31

Se zeleným zákalem se v Česku léčí víc než 350 tisíc lidí. Podobný počet lidí jím pravděpodobně trpí a neví o tom. Rizikovými faktory je obezita, cukrovka, vysoký cholesterol a nízký krevní tlak. Onemocnění nejčastěji propuká u lidí po čtyřicítce.

reklama
banner

14.03.2017 08:42

Zaparkovat vůz dává mnoha řidičům zabrat. I v Prostějově je proto stále častěji kritizováno odstavování aut, ať už na běžných komunikacích, či na parkovištích. Jsou vidět zbytečné mezery mezi auty, ale i auta vysloveně špatně zaparkovaná. K úspornému parkování řidiče nenutí nic než pocit zodpovědnosti, zákon se způsobem stání příliš nezabývá.

17.01.2017 17:01

V období od 9. 1. 2017 – 13. 1. 2017 byly na Ztáty a nálezy Prostějov doručeny dva předměty. Majitele hledá telefon a hodinky.

03.03.2016 14:09

Nadbytek soli je jedním ze zásadních faktorů pro vznik a rozvoj vysokého krevního tlaku a souvisejících zdravotních komplikací, jakými jsou náhlé mozkové příhody, srdeční infarkty či  osteoporóza.  Vzhledem k tomu,  že  současný  příjem  soli  v České  republice trojnásobně  převyšuje doporučený optimální denní příjem a sůl nadměrně konzumují také děti, obrací se  hlavní hygienik ČR  Vladimír Valenta s výzvou k nastartování a  následnému rozvoji soustavných aktivit na podporu zdraví a prevenci nemocí v oblasti snížení konzumace soli.

 

15.02.2016 17:56

601. skupina speciálních sil Prostějov hledá zájemce na pozici operátor bojové jednotky.

14.02.2016 14:46

1. ledna 2016 nabyla účinnost novela energetického zákona. Spotřebitelům přináší novou možnost, jak se vyvázat z nevýhodných smluv o dodávkách energií uzavřených prostřednictvím podomního prodeje nebo přes telefon či internet. Smlouvu lze vypovědět i po zahájení dodávek, a to bez sankce.


16.01.2016 07:27

V sobotu 22. 1. 2016 v době od 14 do 18 hodin otevře své dveře veřejnosti Ekocentrum Iris Prostějov.

10.11.2015 17:40

Jedenáctého listopadu slaví jmeniny Martin. Podle nejznámější české pranostiky by měl dojet na bílém koni a naše okolí by se mělo zahalit do sněhového hávu. Jenže rosničkáři jsou jiného názoru, podle nich by ve středu měla v Olomouckém kraji rtuť teploměru vystoupat na 16 °C. Obloha má být ale zamračená.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce