Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Aktuálně

Názory

Pojďte na vánoční nadílku pro zvířátka v sadu na Kosíři!
29.11.2018 08:01

V neděli 2. prosince v době od 9.30 do 12.30 hodin budou prostějovští ochránci přírody nadělovat zvířátkům v ovocném sadu Oulehle na Velkém Kosíři. Přidejte se.

16.11.2018 07:24

Prostějovský klavírista Daniel Jun připravil i pro letošní podzim koncerty. Slyšet je můžete v sobotu 17. listopadu v obřadní síni zámku v Plumlově a v neděli 18. listopadu v sálu ČCE u Kalicha v  Prostějově. 

17.10.2018 07:50

Ve středu 17. října od 17 hodin budou hosty prostějovské knihovny prostějovští cestovatelé Jana Římská a Miloš Kouřil.

16.10.2018 06:49

Když se v lednu 2006 vydala americká sonda New Horizons na téměř desetiletí trvající cestu, bylo Pluto ještě oficiálně planetou. Nejlepší snímky Pluta zobrazovaly tehdy pouze několik málo nejasných skvrn. A když tato sonda, v červenci 2015, Pluto minula a začala zvolna odesílat k Zemi vědecká data a fotografie, vykreslila se lidstvu postupně, během 16 měsíců, fascinující tvář tohoto chladného a vzdáleného světa. 

10.10.2018 07:54

Další přednáška prostějovské historičky Michaely Kokojanové přiblíží počátky baroka v našem městě. Uskuteční se ve středu 10. října od 17 hodin v podkrovním sále Městské knihovny. 

22.09.2018 08:04

V pořadí druhá prostějovská Familiáda se koná 22. září v Kolářových sadech. Pro velký úspěch i tentokrát bude spolupracovat s hvězdárnou, která mimo jiné nabídne možnost pozorovat Slunce. Rodinné klání Familiáda nabídne několik netradičních sportů, ve kterých budou soupeřit rodiny mezi sebou i proti jiným.

18.09.2018 06:30

Zábavný pořad Petra Michka, právníka, zakladatele Občanské poradny a kandidáta do senátu ČR, herečky Uršuly Klukové a gynekologa a sexuologa Radima Uzla zavítá i na Prostějovsko.

16.09.2018 06:31

Bonsai klub Haná Prostějov představuje i letos o hodovém víkendu své výpěstky. Při cestě za programem na hlavní náměstí se proto nezapomeňte zastavit v Rajské zahradě kostela Povýšení svatého Kříže.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce