Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Veteráni zvou na tradiční motoristickou burzu
22.04.2017 08:44

Hanácký auto moto veterán klub v AČR Prostějov pořádá dnes, v sobotu 22. dubna, tradiční jarní burzu. Na parkovišti u OD Tesco můžete i tentokrát nabídnout či sehnat nejrůznější sběratelské předměty.

reklama
banner

17.04.2017 07:25

Vladimír Všetička nafotil "Květenu Balkánu". K vidění je v Botanické zahradě Petra Albrechta v Prostějově.

16.04.2017 07:30

Velikonoční neděli 16. dubna můžete trávit třeba v Krumsíně na turnájku v petangue dvojic. Zápis je od 13.30 hodin, zahájení ve 14 hodin.

14.04.2017 07:35

Přemýšlíte, co s dlouhým volnem? Vyrazte v neděli 16. dubna 2017 do Tovačova na letošní první svezení zvláštními vlaky. Jedním z nich je parní mašinka, která léta sloužila v cukrovaru v Němčicích nad Hanou. Druhým tahounem je velikonoční jarmark.

19.03.2017 08:25

Pravidelná chovatelská burza pro širokou veřejnost se koná dnes od 8:00 do 12:00 na výstavišti FLORA Olomouc.

15.03.2017 08:08

Okresní myslivecký spolek Prostějov pořádá ve spolupráci s ORP Prostějov a ORP Konice Chovatelskou přehlídku za rok 2016. Uskuteční se v sobotu a v neděli v Kulturním domě v Žárovicích.

03.02.2017 13:53

Ty nejlepší filmy o udržitelném rozvoji z celého světa přiváží festival Ekotopfilm ve dnech 15. a 16. února do kina Metropol v Olomouci. Veškerý program festivalu je zdarma. Jedná se o nejstarší festival dokumentárních filmů o životním prostředí a udržitelném rozvoji na světě, jehož první ročník se odehrál ještě v bývalém Československu v roce 1974. Od té doby se konal na Slovensku, kde se letos uskuteční už po 44. a na podzim proběhl poprvé i v Česku. Cílem festivalu je zábavným způsobem vzbudit zájem veřejnosti a mladé generace o témata udržitelného rozvoje, která mají vliv na každodenní lidský život.

24.01.2017 12:25

Středisko Europe Direct Olomouc ve spolupráci s Eurocentrem Olomouc, poradenskou sítí EURES, Europe Direct Bruntál a společností Student Agency pořádá 16. února Den mobility – workshop.


Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce