Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Litovelský Otvírák láká na Anetu Langerovou či kapelu Wohnout
07.08.2018 07:59

Jedna  z největších pivovarských akcí regionu se chystá na 10. – 11. srpna v areálu Pivovaru Litovel, který letos slaví výročí 125 let od svého otevření. Čtrnáctý ročník festivalu Otvírák bude ve znamení pivních speciálů, hanáckých pochoutek a hlavně hudby – na třech scénách se v sobotu postupně představí více než dvacet kapel a interpretů napříč žánry.

02.08.2018 07:35

O víkendu od pátku 3. srpna do neděle 5. srpna zve Jezdecký areál v Lazcích na Moravský šampionát tříletých teplokrevných a chladnokrevných klisen a výstavu koní, včetně hřebců, klisen s hříbaty i pony plemen.

23.06.2018 07:20

Vrahovický bicykl 2018 startuje dnes na hřišti Sokola Vrahovice, kde je následně i cíl. Jedná se o cykloturistickou akci, kdy se jede podle mapy a cesta není značená. Čas se neměří, každý účastník obdrží diplom.

21.06.2018 07:38

Multižánrový festival Pod Lipami se uskuteční 23. června 2018 v zahradě ČCE v Kollárově ulici 6 v Prostějově. Nabízí nejen propojení alternativních hudebních stylů a další kultury, ale také příjemnou letní atmosféru ve stínu lip. Festival se koná již po sedmé a svým výdělkem opět podpoří neziskovou organizaci.

23.05.2018 07:28

Olomoucký pivní festival, zkráceně Beerfest, je za dveřmi. Vypukne už ve čtvrtek 24. května a nabídne nápoje z produkce 43 pivovarů. Ty slibují, že na Korunní pevnůstku přivezou nejen svůj běžný sortiment, ale často i speciály, uvařené speciálně pro tento olomoucký svátek piva. Pivní festival se letos koná po osmnácté, vznikl v roce 2001. Své brány na Korunní pevnůstce otevře ve čtvrtek 24. května. Potrvá až do soboty.

19.05.2018 07:32

Sobota 19. května bude na přerovském výstavišti patřit pivním slavnostem. Ty začínají v 11 hodin.

13.05.2018 06:51

V neděli dne 13. května 2018 se od 16 hodin uskuteční v kostele sv. Jana Nepomuckého „U Milosrdných" v Prostějově varhanní koncert k poctě sv. Jana Nepomuckého, patrona zdejšího kostela.

07.05.2018 06:40

Také o státním svátku v úterý 8. května si na hradě Sovinec vychutnáte Útěk z řádu. Akce slibuje pikantní příběhy i šermířské pověsti z kláštera. A chybět nebude ani pálení čarodějnic.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce