Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Aktuálně

Názory

Tip na víkend: Okresní výstava zvířat
19.10.2019 06:03

Výstavu hospodářského a drobného zvířectva pořádají o tomto víkendu v prostorách výstavního areálu v Plumlovské ulici v Prostějově členové Českého svazu chovatelů, Okresní organizace Prostějov a základní organizace Držovice.

11.10.2019 07:52

V sobotu 12. října se od 13:30 hodin budou v reálu zámku Plumlov konat Hubertské slavnosti. Oficiálně začnou ve 14 hodin svatohubertskou mší.

04.10.2019 09:03

Třídenní slavnosti začínají už dnes, v pátek 4. října, a nabídnou mimo jiné i show Rádia Haná a opékání špekáčků.

04.10.2019 09:02

Letošní Den architektury se zítra, 5. října, zastaví i v Prostějově.

01.10.2019 06:32

Bláznivou komedii Raye Cooneyho v podání Divadelního spolku Háta přivádí do Prostějova Agentura Mamut. 10. října se tak můžete těšit mimo jiné na Lukáše Vaculíka, Mahulenu Bočanovou, Filipa Tomsu či Adélu Gondíkovou.

26.09.2019 08:10

V pátek 27. září 2019 otevře Ekocentrum Iris na Husově náměstí v Prostějově své dveře veřejnosti. Součástí akce je i zahradní slavnost.

25.09.2019 12:35

Letošní Den architektury míří do bez mála stovky měst v České republice a na Slovensku a od 1. do 7. října představí široké veřejnosti nový pohled na architekturu, která nás obklopuje. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídky jindy nepřístupných staveb i procházky po známých i neznámých místech s poutavým výkladem odborníků. Dne 5. října se zastaví i v Prostějově.

24.09.2019 07:59

Jméno Josefa France není čtenářům PvNovinek cizí. Povoláním kriminální technik Služby kriminální policie a vyšetřování je, mimo jiné, zakládajícím a aktivním členem Spolku prostějovských fotografů.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce