Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Tip na příští víkend: Plumlovský drak 2019
22.08.2019 06:30

Jedenáct let. Přesně tolik je tomu letos od vůbec prvních závodů dračích lodí na plumlovské přehradě. A co letos nově nabídne festival dračích lodí „Plumlovský drak 2019“, který se koná v sobotu 31. srpna tradičně na pláži “U Vrbiček”?

Dnes 06:32

Dnes bude další díl Prostějovského kulturního léta patřit oblíbenému deskohraní. Zahrát si můžete od 10 do 16 hodin v Knihovně pro děti a mládež.

20.08.2019 07:51

V sobotu 24. v neděli 25. srpna bude zámek Plumlov patřit historické akci Plumlovské verbování. Nejočekávanější akce sezony se středověkou tematikou zaručuje program vysoké kvality.

18.08.2019 06:31

Ojedinělou akci připravilo v rámci Prostějovského kulturního léta Astronomické oddělení Muzea a galerie v Prostějově – hvězdárna – ve spolupráci se Statutárním městem Prostějovem a kinem METRO 70.

17.08.2019 06:31

Už po čtrnácté se auto a moto veteráni vydají na cestu Z lázní do lázní. Svátek všech milovníků starých strojů začne v neděli 18. srpna ráno ve Skalce a skončí odpoledne ve Slatinicích. Závod pořádá Hanácký auto moto veterán klub v AČR Prostějov.

02.08.2019 09:18

V areálu kempu Žralok u Podhradského rybníka v Plumlově vyrostlo obří plátno s kreslenými výjevy. Žraločí epopej, jejímž tvůrcem je známý kreslíř a humorista Jan „Oraz“ Tatarka, bude odhalena v sobotu 3. srpna.

01.08.2019 08:09

Dalším hudebním počinem se pochlubí Prostějovské kulturní léto 2019. Už dnes, 1. srpna, se návštěvníci mohou těšit na koncert kapely Sto zvířat.

29.07.2019 08:13

Pokud se zajímáte o jógu, můžete zajít na letní lekci. A to na koupaliště ve Vrahovicích už ve středu 31. července. S Hatha jógou vás seznámí Ewa Ohlídalová.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce