Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Marciánovi zvou na Toskánský podvečer
25.08.2017 07:22

Už sedmý ročník společenské akce Květiny ve společnosti pořádá v sobotu 26. srpna Zahradnické centrum Marciánová v Kostelci na Hané. Tentokrát nese podtitul Toskánský podvečer.

10.08.2017 06:44

Víkend plný šermu a zábavy nabídne v sobotu a v neděli 12. a 13. srpna zámek Plumlov. A přijede se podívat i Karel I. z Lichtenštejna.

22.07.2017 08:12

Víkend bude v zámku v Čechách pod Kosířem patřit už desátému ročníku Josefkolu. Na své si ale přijdou i milovníci princezen. Ty je totiž budou po celý víkend provázet zámkem.

04.07.2017 08:00

Máme před sebou dva státní svátky – zítra Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a ve čtvrtek výročí upálení mistra Jana Husa. Pokud budete přemýšlet o rodinném programu, mohla by vás zajímat Helfštýnská pouť.

09.06.2017 08:35

Vybrat si můžete třeba tradiční hodovou výstavu drobného zvířectva, která začíná už v sobotu od 13. hodin v areálu ZO Českého svazu chovatelů Plumlov na Tyršově náměstí.

03.06.2017 09:40

Nevíte, kam dnes večer vyrazit? Zkuste koupaliště ve Vrahovicích. Od 18 hodin se tam rozjede country pyžamová párty. 

02.06.2017 07:00

Hravé i poučné odpoledne v biokoridoru Hloučela je na zítřek 3. června připraveno u bistra Hloučela v ulici Pod Kosířem.

01.06.2017 08:04

Dnes je 1. červen, a to znamená Den dětí. Na prostějovském náměstí je pro ně připraven skvělý program – od 16 hodin začíná Den dětí s Míšou a Freestyle show.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce