Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Tip na sobotu: Vrahovický bicykl
Dnes 07:53

Již tuto sobotu 22. června se koná 4. ročník Vrahovického bicyklu. Startuje se od 8 hodin z hřistě Sokola Vrahovice.

Dnes 07:50

Zpěvák, skladatel a textař Pavel Callta vystoupil v Prostějově poprvé v roce 2016, v rámci Prostějovského léta. Další dva roky v Prostějově rozsvěcel vánoční strom. Po roční pauze se do našeho města opět vrací. Ve čtvrtek bude hvězdou programu dalšího ročníku Prostějovského léta.

16.06.2019 07:44

Po loňském úspěchu je tu druhý ročník rodinného festivalu LIBLI Funfest. Vyrazte za tou nejlepší zábavou na olomouckou Korunní pevnůstku už dnes 16. června. Brány se otevřou v půl desáté. Program nabídne mimo jiné dívčí kapely Lollipopz, transformery, superhrdiny, megapískoviště o deseti tunách písku, parkourové exhibice a workshopy.

16.06.2019 07:43

V neděli 16. června 2019 se uskuteční prohlídky barokního kostela sv. Petra a Pavla, který se nachází na konci Wolkerovy ulice v Prostějově. Prohlídky se konají ve 14 a v 15 hodin a provádět budou studentky marketingu turismu Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově.

15.06.2019 08:01

V sobotu 15. června otevře Zlatá farma Štětovice své brány dokořán. Oslaví tak pět let od svého vzniku!

15.06.2019 07:59

V sobotu 15. června v době od 10 do 15 hodin se otevřou po veřejnost dveře Záchranné stanice pro zraněné volně žijící živočichy v Němčicích nad Hanou. Sídlo má na Komenského náměstí 38.

12.06.2019 06:30

Přijďte si ve čtvrtek 13. června 2019 na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově vyzkoušet jízdu na koloběžce a vyhrát pěknou cenu.

12.06.2019 06:21

Multižánrový festival Pod Lipami se uskuteční 22. června 2019 v zahradě ČCE Kollárova 6 v Prostějově. Už sedmý ročník opět nabídne propojení alternativních hudebních stylů a další kultury, ale také příjemnou letní atmosféru ve stínu lip. Zároveň svým výdělkem podporuje různé neziskové organizace. Letos bude výtěžek festivalu věnován na podporu ochrany lesů v Tatrách - prostřednictvím organizace Vlk.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce