Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

V Plumlově jsou hody a zvou k návštěvě
09.06.2017 08:35

Vybrat si můžete třeba tradiční hodovou výstavu drobného zvířectva, která začíná už v sobotu od 13. hodin v areálu ZO Českého svazu chovatelů Plumlov na Tyršově náměstí.

03.06.2017 09:40

Nevíte, kam dnes večer vyrazit? Zkuste koupaliště ve Vrahovicích. Od 18 hodin se tam rozjede country pyžamová párty. 

02.06.2017 07:00

Hravé i poučné odpoledne v biokoridoru Hloučela je na zítřek 3. června připraveno u bistra Hloučela v ulici Pod Kosířem.

01.06.2017 08:04

Dnes je 1. červen, a to znamená Den dětí. Na prostějovském náměstí je pro ně připraven skvělý program – od 16 hodin začíná Den dětí s Míšou a Freestyle show.

27.05.2017 07:34

Dnes v 11 hodin jsou v Národním domě v Prostějově opět očekáváni všichni gurmáni. Rozjede se tam totiž další Restaurant Day. A nabídne opět řadu vynikajících pochutin i nápojů.

27.05.2017 07:26

Dnes se v Olomouci v kině Metropol od 9 do 17 hodin uskuteční 2. ročník Olomouckého dne kávy. Návštěvníky kromě mistrovství České republiky v degustaci kávy čeká zajímavý program včetně přednášek, workshopů, hudebních i kejklířských vystoupení.

18.05.2017 07:00

V loňském roce uplynulo sto let od úmrtí rakouského císaře Františka Josefa I. (1830–1916), jenž setrval na trůně celých 68 let a řadí se tak k nejdéle vládnoucím panovníkům v historii. Patří k nejznámějším, ale současně i k nejrozporuplněji vnímaným osobnostem. Přispěla k tomu jak jeho politická rozhodnutí a jednání, tak pohnutý rodinný život, protknutý několika osobními tragédiemi.

17.05.2017 07:23

Projekt, který umožňuje, aby se kvalitní dokumentární filmy promítané v rámci festivalu filmů o lidských právech "Jeden svět" dostaly i k dalším divákům v celém Česku.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce