Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Černé divadlo nabídne magickou podívanou
01.05.2017 15:11

Magický divadelní zážitek čeká malé diváky a jejich doprovod v neděli 14. května v 15 hodin v Městském divadle v Prostějově, které uvede představení světově proslulého Černého divadla Metro Praha ULICE PLNÁ KOUZEL.

07.04.2017 06:30

Najděte své léčivé tóny. To je název semináře Karla Kekešiho, který se uskuteční v pátek 7. dubna ve 14 hodin v zasedací místnosti Agentury domácí péče SANCO v Prostějově – Vrahovicích. Po obrazech Miloše Karáska je lidský hlas dalším prostředkem, který zde dokáže odbourávat napětí a stres klientů, zklidňovat a harmonizovat a vibrace zpěvu léčit lidskou mysl.

27.03.2017 07:09

Jedinečným koncertem BACHA NA ŠPORCLA vyvrcholí v pondělí 3. dubna v 19 hodin koncertní sezona Městského divadla v Prostějově. Světoznámý virtuózní houslista Pavel Šporcl nastudoval s komorním orchestrem Czech Ensemble Baroque Orchestra Bachovy barokní koncerty pro housle, smyčce a basso continuo. Připomněl tak 330. výročí od narození významného německého hudebního skladatele Johanna Sebastiana Bacha.

25.03.2017 06:48

Do kulturní komise Rady města Prostějova se opět vrací Milada Sokolová.

20.03.2017 07:44

Setkání s česko-francouzskou spisovatelkou a malířkou Lenkou Horňákovou-Civade u příležitosti českého vydání jejího prvního francouzského románu Marie a Magdalény oceněného několika francouzskými literárními cenami, si nenechte ujít 22. března. Od 17 hodin můžete s autorkou besedovat v přednáškovém sále divadla Prostějov.

15.03.2017 08:05

Olomoucký kraj v minulých dnech spustil hlasování o Cenu veřejnosti v kultuře. Jednou z nominovaných je i Lenka Dohnalová-Mlynářová, která mimo jiné působí jako sbormistryně prostějovského pěveckého sboru Proměn. Dejte jí svůj hlas!

12.03.2017 08:19

Od dubna až července bude v Galerii Bašta Medvědárium, čili výstava plyšových a jiných medvědů všech velikostí a druhů. Organizátoři prosí majitele případných exponátů o jejich zapůjčení.

11.03.2017 09:58

V sobotu 11. března 2017 v 19 hodin vystoupí v kavárně Avatarka zpěvák a finalista soutěže SUPERSTAR Tomáš Jurenka. Spolu s ním zahraje a zazpívá Jiří Šlézar.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce