Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Aktuálně

Názory

ZUŠ oslaví výročí republiky koncertem
03.11.2018 08:14

V prostějovském Městském divadle se budete moci díky Dechovému orchestru ZUŠ Vladimíra Ambroze zaposlouchat v neděli 4. listopadu od 17 hodin i do slavnostních skladeb.

23.10.2018 07:05

Prostějovský klavírista Daniel Jun připravil i pro letošní podzim koncerty. Slyšet je můžete v sobotu 17. listopadu v Plumlově a v nedli 18. listopadu v Prostějově.

18.07.2018 06:10

Prodej předplatného pro čtyři divadelní skupiny, koncertní abonmá, dětské předplatné Čtyřlístek a scénické čtení LiStOVáNí obnoví v pondělí 6. srpna 2018 Městské divadlo v Prostějově. Před prázdninovou přestávkou si svá místa v divadle na příští sezonu zajistilo 1586 diváků. Do loňského počtu abonentů tak chybí už jen 217 lidí.

06.06.2018 07:12

Abonentní vstupenky na sezonu 2018/2019 bude Městské divadlo v Prostějově prodávat na obvyklém místě – v divadelní pokladně.

28.05.2018 07:27

V sobotu 23. června zažije areál U Kapličky v Náměsti na Hané nevídanou show. V rámci Náměšťfestu tam totiž vystoupí například Marek Ztracený, Pavel Callta nebo Stracené Ráj. Lístky můžete zakoupit už teď.

26.05.2018 06:32

Známá česká kapela zamíří do našeho města koncem roku v rámci Čechomor Kooperativa Tour 2018. V KaSCentru se představí 26. listopadu v 19 hodin.

20.05.2018 07:14

Ve dnech 31. května - 3. června 2018 se uskuteční v několika městech – Uherském Hradišti, Starém Městě, Velehradu, Hodoníně, Lužici, Mikulčicích - v pořadí již pátý ročník mezinárodního festivalu DNY SLOVANSKÉ KULTURY. Ten vznikl z aktuální potřeby se atraktivní formou větší mezinárodní akce postupně seznámit s historickými, a především kulturními kořeny všech slovanských zemí, národů a národností. Ten letošní se bude věnovat větší prezentaci Kultury Srbů balkánských a Lužických.

11.05.2018 07:23

Letos se koná již 21. ročník festivalu Čarovné tóny Macochy. Vychutnejte si hudební festival se světelnou animací v Moravském krasu, za využití světelných efektů v neobvyklém prostředí krasových jeskyní.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce