Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Lenka Horňáková – Civade představí svoje Marie a Magdalény
20.03.2017 07:44

Setkání s česko-francouzskou spisovatelkou a malířkou Lenkou Horňákovou-Civade u příležitosti českého vydání jejího prvního francouzského románu Marie a Magdalény oceněného několika francouzskými literárními cenami, si nenechte ujít 22. března. Od 17 hodin můžete s autorkou besedovat v přednáškovém sále divadla Prostějov.

reklama
banner

15.03.2017 08:05

Olomoucký kraj v minulých dnech spustil hlasování o Cenu veřejnosti v kultuře. Jednou z nominovaných je i Lenka Dohnalová-Mlynářová, která mimo jiné působí jako sbormistryně prostějovského pěveckého sboru Proměn. Dejte jí svůj hlas!

12.03.2017 08:19

Od dubna až července bude v Galerii Bašta Medvědárium, čili výstava plyšových a jiných medvědů všech velikostí a druhů. Organizátoři prosí majitele případných exponátů o jejich zapůjčení.

11.03.2017 09:58

V sobotu 11. března 2017 v 19 hodin vystoupí v kavárně Avatarka zpěvák a finalista soutěže SUPERSTAR Tomáš Jurenka. Spolu s ním zahraje a zazpívá Jiří Šlézar.

08.03.2017 08:41

Za účasti autorky byla včera slavnostní vernisáží zahájena výstava prostějovské malířky Zdeňky Trnečkové „Obrazy“ v předsálí jednacího sálu Senátu v Praze. Výstavu zorganizovala senátorka Božena Sekaninová.

07.03.2017 07:34

Olomoucký kraj každoročně uděluje Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. I v letošním roce kraj připravil zvláštní kategorii těchto cen určenou přímo občanům. Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury v roce 2016 je tedy jediná kategorie, ve které o udělení ceny nerozhoduje Zastupitelstvo Olomouckého kraje, ale přímo široká veřejnost svým hlasováním.

01.03.2017 12:35

Divadlo Tramtarie Olomouc vyhlašuje konkurz na pozici stálého herce od 20 do 32 let. Konkurz proběhne 15. a 16. března 2017 v Divadle Tramtarie Olomouc.

22.07.2015 17:22

14. ročník mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc 2015 se kvapem blíží a tak iprostějov.cz vylosoval výherce ze soutěže o volné vstupenky.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce