Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Černé divadlo nabídne magickou podívanou
01.05.2017 15:11

Magický divadelní zážitek čeká malé diváky a jejich doprovod v neděli 14. května v 15 hodin v Městském divadle v Prostějově, které uvede představení světově proslulého Černého divadla Metro Praha ULICE PLNÁ KOUZEL.

reklama
banner

07.04.2017 06:30

Najděte své léčivé tóny. To je název semináře Karla Kekešiho, který se uskuteční v pátek 7. dubna ve 14 hodin v zasedací místnosti Agentury domácí péče SANCO v Prostějově – Vrahovicích. Po obrazech Miloše Karáska je lidský hlas dalším prostředkem, který zde dokáže odbourávat napětí a stres klientů, zklidňovat a harmonizovat a vibrace zpěvu léčit lidskou mysl.

27.03.2017 07:09

Jedinečným koncertem BACHA NA ŠPORCLA vyvrcholí v pondělí 3. dubna v 19 hodin koncertní sezona Městského divadla v Prostějově. Světoznámý virtuózní houslista Pavel Šporcl nastudoval s komorním orchestrem Czech Ensemble Baroque Orchestra Bachovy barokní koncerty pro housle, smyčce a basso continuo. Připomněl tak 330. výročí od narození významného německého hudebního skladatele Johanna Sebastiana Bacha.

25.03.2017 06:48

Do kulturní komise Rady města Prostějova se opět vrací Milada Sokolová.

20.03.2017 07:44

Setkání s česko-francouzskou spisovatelkou a malířkou Lenkou Horňákovou-Civade u příležitosti českého vydání jejího prvního francouzského románu Marie a Magdalény oceněného několika francouzskými literárními cenami, si nenechte ujít 22. března. Od 17 hodin můžete s autorkou besedovat v přednáškovém sále divadla Prostějov.

15.03.2017 08:05

Olomoucký kraj v minulých dnech spustil hlasování o Cenu veřejnosti v kultuře. Jednou z nominovaných je i Lenka Dohnalová-Mlynářová, která mimo jiné působí jako sbormistryně prostějovského pěveckého sboru Proměn. Dejte jí svůj hlas!

12.03.2017 08:19

Od dubna až července bude v Galerii Bašta Medvědárium, čili výstava plyšových a jiných medvědů všech velikostí a druhů. Organizátoři prosí majitele případných exponátů o jejich zapůjčení.

11.03.2017 09:58

V sobotu 11. března 2017 v 19 hodin vystoupí v kavárně Avatarka zpěvák a finalista soutěže SUPERSTAR Tomáš Jurenka. Spolu s ním zahraje a zazpívá Jiří Šlézar.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce