Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

ZUŠ zve na první koncert Prostějovských Dnů hudby
14.04.2018 06:35

Už 26. ročník Prostějovských dnů hudby zahájí koncert ZUŠ V.Ambrose "Řekni". Konat se bude 22. dubna v sále Městského divadla v Prostějově.

13.04.2018 08:01

Zastupitelstvo Olomouckého kraje schválilo na svém posledním zasedání návrhy na udělení Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2017. V kategorii Cena za výjimečný počin roku v oblasti umění - Hudba - byla ve čtvrtek večer v Městském divadle v Prostějově oceněna sbormistryně prostějovského sboru Proměny Lenka Dohnalová.

13.03.2018 07:33

Již před časem jsme informovali o tom, že v Prostějově bude umístěna první 3D plastika v zemi „Lavička Jiřího Wolkera“. Součástí Projektu Wolker bylo mimo jiné i nedávné umístění dememoriální desky v prostějovské knihovně. Tentokrát projekt nabízí výstavu kolekce plakátů pražského výtvarníka Luďka Bárty.

16.02.2018 07:48

Dne 21. února v 19 hodin vystoupí v KaSCentru v Prostějově Pavel Žalman Lohonka s doprovodem. Vstupenky na koncert jsou v prodeji.

07.02.2018 07:56

Až do 28. února si v Regionálním informačním centru v budově zámku můžete prohlédnout výstavu fotografií členů FOTOKLUBU Prostějov.

06.02.2018 06:30

Nejsou to pohádky, ale Podivuhodné příběhy člověka. Jde o v pořadí už jedenáctou knihu této prostějovské autorky. Vyšla v prosinci 2017 v Brně v nakladatelství Šimona Ryšavého a je již v prodeji.

13.01.2018 08:13

Kdo z Prostějovanů by neznal loutky ze sokolovny? Malí hrdinové provázeli dětstvím nejednoho z nás. Dnes loutkáři souboru Pronitka bilancovali. 

13.01.2018 08:11

Soutěž je určena pro žáky základních škol a ZUŠ okresu Prostějov. Práce mohou zasílat školy i jednotlivci našeho regionu. Jednotlivé plošné a prostorové práce vyhodnotí odborná porota, oceněné práce budou odměněny a vystaveny v prostorách výtvarného oboru ZUŠ na Vápenici.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce