Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Řídil, i když nesměl. A boural
17.04.2017 07:27

V pátek odpoledne jel na motocyklu značky Yamaha 38letý muž po Okružní ulici v Prostějově. Nepřizpůsobil rychlost hustotě provozu, skončil na zemi a narazil do auta. Přitom má řidič vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do srpna roku 2019.

reklama
banner

15.04.2017 07:28

V úterý 11. dubna 2017 kontrolovali policisté dodržování rychlostních limitů na dálnici D46. Krátce po poledni u obce Olšany u Prostějova, v úseku s nejvyšší povolenou rychlostí 110 kilometrů v hodině, změřili osobnímu automobilu rychlost jízdy 139 km/h.

12.04.2017 07:19

V pondělí před polednem shořel v Jednově na Konicku neobývaný rodinný dům. Policisté z jeho zapálení podezřívají bývalého majitele.

11.04.2017 06:58

V přesně nezjištěné době během uplynulého víkendu se dosud nezjištěný pachatel vloupal do bytu v bytovém domě v Milíčově ulici v Prostějově.

01.04.2017 07:09

Ve středu krátce po půl osmé ráno jel řidič s osobním vozidlem Škoda Octavia po silnici mezi obcemi Ohrozim a Vícov. Při jízdě mu náhle vběhla do cesty srna a střetu s ní, vzhledem ke krátké vzdálenosti, již nedokázal zabránit.

31.03.2017 07:51

V pondělí 27. března v době od 5 do 9 hodin proběhla na silnicích Prostějovska dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu dodržování zákazu požíváni alkoholických nápojů před jízdou. Akce se zúčastnily dvě desítky policistů z dopravního inspektorátu i všech obvodních oddělení v rámci okresu Prostějov.

31.03.2017 07:49

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podezírají plumlovští policisté třiadvacetiletého muže z Prostějovska. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že v nejméně sedmi případech v době od 13. do 20. března tohoto roku na silničních komunikacích v rámci okresu Prostějov řídil osobní automobil značky BMW.

29.03.2017 07:28

Výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci (RZP) stanoviště v Konici společně s posádkou vrtulníku letecké záchranné služby zasahovala u vážné dopravní nehody. U Horního Štěpánova se převrátilo nákladní vozidlo a vysypalo náklad dřeva. Při nehodě se vážně zranil řidič.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce