Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Podával falešné inzeráty a vydělal si před 700 tisíc
14.08.2018 07:10

Kriminalisté z oddělení kybernetické kriminality SKPV Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili 2. srpna 2018 trestní stíhání jednatřicetiletého muže z Jaroměře za spáchání přečinu podvod. Muž se měl protiprávního jednání dopustit tím, že od května do listopadu 2017 nabízel na internetových inzertních serverech pod různými uživatelskými účty k prodeji nejrůznější zboží, zejména výpočetní techniku, elektroniku, nářadí, zlaté šperky či parfémy.

24.07.2018 07:12

Strážníci se v uplynulém týdnu během hlídkové služby zaměřili v nočních hodinách na kontrolu bytových domů na sídlištích, zda obyvatelé mají dobře zajištěny vstupní dveře.

20.04.2018 07:18

K poškození sochy svatého Jana Nepomuckého u mostu v Olomoucké ulici zřejmě došlo v době od 13. do 16. dubna 2018. Policie již událost prošetřuje. Oprava bude svěřena do rukou restaurátora Jaroslava Budíka z Vyškova, který sochu již dříve opravoval.

10.04.2018 06:32

O jen těžko uvěřitelném případu dnes informují policisté a varují před internetovými podvody: Na přelomu února a března letošního roku si čtyřiačtyřicetiletý muž z Prostějova na internetu našel nabídku poskytnutí úvěru. Prostřednictvím e-mailové komunikace kontaktoval domnělou společnost poskytující finanční služby s požadavkem na poskytnutí úvěru 120 tisíc korun. Následně ho telefonicky kontaktoval zástupce společnosti a poskytnutí úvěru mu přislíbil.

03.04.2018 07:43

Téměř 300 kusů sušených drobných hub lysohlávek a několik gramů marihuany zadrželi olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly v blízkosti obce Bělotín na Přerovsku.

24.02.2018 07:58

V pátek 23. února 2018 v 5:40 hodin došlo na cyklostezce v Dolní ulici v Prostějově k dopravní nehodě dvou cyklistů. Oba cyklisté jeli směrem od centra města.

16.11.2017 08:04

Policisté varují a nabádají k obezřetnosti všechny, kteří nakupují přes internet. Jde totiž o prostředí, které různým nepoctivcům dává dříve netušené možnosti. Zejména při nákupu elektroniky, zvláště telefonů, mnohdy zájemce podlehne nabídce výhodné koupě za bezkonkurenční cenu. 

23.08.2017 07:31

V pondělí 21. srpna 2017 v době od 5 do 9 hodin proběhla na silnicích okresu Prostějov dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči. 

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce