Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Policisté se zaměřili na železniční přejezdy. A padaly pokuty 
07.05.2019 06:30

Ve čtvrtek 2. května 2019 v době od 8:00 do 12:00 hodin proběhla na Prostějovsku dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na dodržování pravidel silničního provozu při přejíždění a přecházení železničních přejezdů a dodržování ustanovení, týkajících se vjíždění na železniční přejezdy. 

22.04.2019 07:59

Od pátku 19. 4. 2019 přistihli prostějovští policisté několik cyklistů, kteří usedli na jízdní kolo pod vlivem alkoholu.

22.01.2019 08:04

V čase výprodejových akcí a slev upozorňují policisté občany, aby byli obezřetní v případě nákupů zboží na internetu. V Olomouckém kraji v prosinci a lednu zaznamenali nárůst podvedených lidí, kteří si na internetu objednali zboží, zaplatili za něj dopředu, ale již jej nedostali, protože naletěli podvodníkovi. Tento apel se týká převážně nákupu použitého zboží přes internetovou inzerci. Často lidé naletí podvodníkovi při nakupování elektroniky.

23.12.2018 08:21

Včera dopoledne došlo na silnici u Kostelce na Hané k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala dva lidské životy. Policisté i hasiči vydali k tragické události tiskové zprávy.

07.09.2018 07:43

Velké nebezpečí číhá na sociální sítích na jedince, kteří se chtějí seznámit a případně navázat nový vztah, zejména pokud se jedná o cizího státního příslušníka. Je důležité vždy zdravě a s rozumem zvážit, zdali jde protějšku opravdu o navázání známosti nebo jen o jeho vlastní prospěch. Přesvědčují se o tom zejména ženy, které naletí na sliby internetových podvodníků. Ve vidině vztahu investují peníze. Přijdou o ně, stejně jako o iluze. Ovšem některé jsou prostě nepoučitelné. Žena z Přerovska naletěla hned dvakrát.

30.08.2018 06:31

V pátek 17. srpna 2018 ve 14:30 hodin došlo na cyklostezce v Brněnské ulici, u kostela sv. Cyrila a Metoděje, k dopravní nehodě dvou cyklistů. Dvaašedesátiletá žena jedoucí směrem k centru města po střetu s dosud nezjištěným cyklistou upadla na komunikaci, přičemž si způsobila zranění. Druhý cyklista z místa nehody ujel.

25.08.2018 08:25

Policie už ví minimálně o čtyřech případech, kdy se podvodníci vydávají za americké vojáky, kteří tvrdí, že slouží na misi v Asii. Na sociálních sítích se seznamují s ženami nejrůznějšího věku a nabízejí jim společné bydlení i sňatek a pak si od nich nechávají posílat peníze. Jeden z případů se stal v Olomouckém kraji.

14.08.2018 07:10

Kriminalisté z oddělení kybernetické kriminality SKPV Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili 2. srpna 2018 trestní stíhání jednatřicetiletého muže z Jaroměře za spáchání přečinu podvod. Muž se měl protiprávního jednání dopustit tím, že od května do listopadu 2017 nabízel na internetových inzertních serverech pod různými uživatelskými účty k prodeji nejrůznější zboží, zejména výpočetní techniku, elektroniku, nářadí, zlaté šperky či parfémy.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce