Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Použil kradenou platební kartu
24.03.2017 06:32

V lednu tohoto roku přijal třiadvacetiletý muž z Prostějova od neznámého pachatele platební kartu devětačtyřicetileté ženy. Karta i s PIN kódem byla ženě krátce předtím odcizena, čehož si muž byl vědom. Bezprostředně po převzetí karty z bankomatu provedl výběr částky 15 tisíc korun.

reklama
banner

22.03.2017 07:34

Z přečinu neoprávněné užívání cizí věci podezírají plumlovští policisté dvaatřicetiletého muže z obce na Prostějovsku. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že v období od 2. do 13. února 2017 se ve společné domácnosti v nejméně čtyřech případech neoprávněně zmocnil klíče od osobního automobilu svého otce. Následně byl ve vozidle značky Ford čtyřikrát policisty kontrolován.

20.03.2017 07:42

Dne 15. března si při kontrolní činnosti strážníci povšimli vozidla bez registrační značky, porušující zákaz zastavení v Plumlovské ulici.

18.03.2017 07:30

Místo deseti gramů vzácného šafránu nabízela prodejkyně na portálu Aukro.cz za 2 500 korun bezcenné listí. Listy byly navíc obarveny látkou, která pro daný sortiment není povolena.

17.03.2017 08:34

Dva pachatele, kteří se nezávisle na sobě na přelomu minulého a tohoto roku vloupávali do sklepních kójí v Prostějově, dopadli prostějovští kriminalisté.

13.03.2017 07:33

V prvním případě přijali prostějovští strážníci sdělení o muži, sedícím na obrubníku u silnice v Blahoslavově ulici. Muž byl alkoholem ovlivněn natolik, že nekoordinoval pohyby, nezvládal stát ani komunikovat. Z důvodu jeho agresivního chování vůči strážníkům skončil v poutech. Šestapadesátiletý muž nadýchal 2,31‰ alkoholu," uvedla strážník Tereza Greplová. Na místo byl přivolán lékař, který rozhodl o převozu do Olomouce na záchytnou stanici.

10.03.2017 09:16

Olomoučtí kriminalisté opět varují před množícími se případy podvodů na inzertních portálech, tentokrát při prodeji osobních motorových vozidel. Policisté v Olomouckém kraji prověřují zatím jen pár takových případů, ale další případy evidují policisté i v ostatních krajích napříč celou republikou.

10.03.2017 09:12

V úterý v 5:20 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Drahany a Žárovice ke střetu osobního automobilu s divokým prasetem. Zvíře do cesty padesátileté řidičce vběhlo náhle, takže se jí srážce již nepodařilo zabránit.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce