Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Dejte si pozor na internetové podvodníky!
16.11.2017 08:04

Policisté varují a nabádají k obezřetnosti všechny, kteří nakupují přes internet. Jde totiž o prostředí, které různým nepoctivcům dává dříve netušené možnosti. Zejména při nákupu elektroniky, zvláště telefonů, mnohdy zájemce podlehne nabídce výhodné koupě za bezkonkurenční cenu. 

23.08.2017 07:31

V pondělí 21. srpna 2017 v době od 5 do 9 hodin proběhla na silnicích okresu Prostějov dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči. 

26.07.2017 07:45

Během posledního víkendu policisté na silnicích Prostějovska zjistili celkem devět řidičů ovlivněných návykovou látkou.

19.07.2017 07:36

V pátek 14. a v neděli 16. července proběhla na silnicích Prostějovska další etapa dopravně bezpečnostní akce s názvem „Prázdniny“. Kontrolovalo se dodržování rychlosti, používání bezpečnostních pásů a například zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek.

30.06.2017 07:18

Od 10. března letošního roku policisté pátrají po svěřenci Dětského domova se školou. Antonio Horváth, narozený 8. 12. 2002, je trvale bytem v okrese Prostějov.

08.05.2017 07:44

Minulý čtvrtek kolem poledne byl prostějovským strážníkům nahlášen podomní prodej v Janáčkově ulici.

07.05.2017 07:08

Na žádost hasičů vyjížděli prostějovští strážníci v minulých dnech hned k několika případům, které řešili hasiči.

05.05.2017 08:14

Ve středu 3. května před patnáctou hodinou došlo na silniční komunikaci mezi obcemi Prostějov a Ohrozim k tragické dopravní nehodě dodávkového vozidla s chodcem. Osmatřicetiletý muž na místě zemřel.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce